اپتیک optlab

اختتام عملیات غربالگری و تب سنجی مسافران نوروزی در ورودی و خروجی استانها

اختتام عملیات غربالگری و تب سنجی مسافران نوروزی در ورودی و خروجی استانها به گزارش اپتیك رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انتها عملیات غربالگری و تب سنجی مسافران نوروزی در ورودی و خروجی استانها اظهار داشت: از 27 اسفند سال قبل تا ساعت 16 روز 14 فروردین 99، به 21میلیون و 640هزار و 861نفر خدمات غربالگری و تب سنجی ارائه شد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، مرتضی سلیمی درباره اجرا طرح غربالگری و تب سنجی در ورودی و خروجی استانها، اظهار داشت: باتوجه به شرایط حساس و تردد بیش از اندازه مردم و مسافرین به شهرهای شمالی كشور اجرای طرح غربالگری و تب سنجی در كشور شروع شد.
وی اضافه كرد: در این طرح نیروهای عملیاتی هلال احمر بر طبق وضعیت استانها در بیش از ۸۵۱ پست موقت در ورودی و خروجی شهرها، ایستگاه قطار و فرودگاه ها برای كنترل مسافرین و شناسایی افراد مشكوك به كرونا فعالیت كردند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح غربالگری و تب سنجی از ۲۷ اسفندماه بطور ویژه در ۱۳ استان كشور كه در ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا مصوب شده بود، افزود: با استقرار ۳۹۴ پست موقت كه در هر پست ۴ نفر نیروی آموزش دیده از نجاتگران، اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی تا اختتام روز ۱۴ فروردین مبادرت به بررسی سلامت مسافرین و ارجاع افراد مورد نیاز به درمان، به نیروهای بهداشت و درمان شد و این طرح با هماهنگی استانداری ها و همكاری دانشگاه های علوم پزشكی، نیروی انتظامی، پلیس راهور، راهداری و ضابطین قوه قضائیه انجام شد.
وی درباره تعداد افراد كنترل شده در طرح غربالگری و تب سنجی جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: در طول اجرای طرح ۲۱ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۸۶۱ نفر غربالگری شدند كه بیشترین افراد كنترل شده با تعداد یك میلیون و ۶۵۳ هزار و ۷۹۴ نفر مربوط به روز ۷ فروردین ماه با كنترل سرنشینان ۷ میلیون ۷۱۸ هزار و ۸۴ خودرو انجام شد.
به گفته سلیمی، ۱۴ هزار و ۳۰۲ نفر از سرنشینان خودرو ها كه مورد غربالگری و تب سنجی قرار گرفتند دارای علایم تب بالا و مشكوك به مبتلاشدن به بیماری كرونا بودند كه یك هزار و ۶۹۰ نفر با علایم تب بالا و بیماری در روز سوم فروردین ماه به مراكز درمانی ارجاع داده شدند.
وی با اشاره به فعالیت ۴ هزار و ۹۳۰ نفر در هر روز در پست های غربالگری و تب سنجی هلال احمر در استان های مختلف كشور، اضافه كرد: در مجموع از ۹۵ هزار و ۳۷۱ نفر روز نیروی امدادی برای اجرای طرح ملی غربالگری و تب سنجی هموطنان با به كارگیری ۱۵ هزار و ۲۷۸ دستگاه روز خودرو استفاده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره پست های فعال در ۱۳ استان ویژه كشور، ۳۹۴ پست غربالگری در استان های تهران، قزوین، خراسان رضوی، گیلان، گلستان، مازندران، قم، مركزی، اصفهان، سمنان، همدان، البرز و لرستان، اشاره كرد: در مجموع ۱۰ میلیون ۶۷۸ هزار و ۳۲ نفر در پست های غربالگری این ۱۳ استان غربالگری شدند و ۹ هزار و ۵۱۰ نفر از این افراد برای ادامه روند درمان به مراكز درمانی ارجاع داده شدند. بعلاوه ۲ هزار و ۳۵۰ نفر روز نیروی امدادی در پست ها وظیفه غربالگری و تب سنجی هموطنان را بر عهده داشتند.
منبع:

1399/01/16
17:02:51
5.0 / 5
2913
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک