اپتیک optlab
رئیس علوم پزشكی اراك عنوان كرد:

وقوع پیك افزایشی در درمانگاه های تنفسی

وقوع پیك افزایشی در درمانگاه های تنفسی به گزارش اپتیك مركزی رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك اظهار داشت: درمانگاه های تنفسی با پیك افزایشی روبرو شده اند كه این امر ۱۰ روز آینده به شكل آزمایشات مثبت كرونا خویش را نشان داده است.


دكتر سید محمد جمالیان در گفتگویی تلویزیونی در مورد شرایط كنونی استان در مبحث ویروس كرونا و اثربخشی رفتار اجتماعی مردم بیان نمود: خوشبختانه در تعطیلات نوروزی بخصوص ۱۱ تا ۱۳ فروردین ماه رعایت خوبی را از جانب مردم شاهد بودیم، اما در ایام اخیر با حضور ناگهانی مردم در خارج از منزل مواجه شدیم كه این امر تمامی زحمات كشیده شده كه بخش عمده ای از آن زحمات خود مردم بوده است را خنثی می كند.

وی خاطرنشان كرد: علاوه بر حضور زیاد مردم در معابر و خیابان ها، گزارش ها از آن حكایت می كند كه متاسفانه افرادی كه باید در منزل قرنطینه باشند هم به درمانگاه ها یا بانك ها مراجعه نموده اند كه سبب انتشار ویروس در جامعه می شود. مردم باید با رعایت حقوق شهروندی به وظایف اجتماعی و اخلاقی خویش را عمل كنند.

جمالیان خواهان رعایت فاصله اجتماعی از جانب مردم شد و تصریح كرد: مردم به هیچ عنوان نباید در موارد غیرضروری از منزل بیرون بروند، متاسفانه این روزها شاهد می باشیم عصرها مردم برای گذران اوقات خود از خانه خارج می شوند و این امر عواقب بهداشتی و درمانی بدی را به همراه دارد.

وی با اشاره به اینكه هدف ما ایجاد استرس و اضطراب در میان مردم نیست، اما بعنوان رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان مركزی باید این اعلام خطر را انجام دهم، اضافه كرد: پیشبینی می شود كه طی هفته آینده در مراكز درمانی با پیك افزایشی مواجه باشیم و گروه های درمانی پرخطر مانند بیماران دارای ضعف ایمنی و مادران آبستن بیشترین صدمه را ببینند. اگر رفتار اجتماعی مردم تغییر نكند مطمئنا این اتفاق می افتد.

جمالیان اظهار نمود: وضعیت حال حاضر درمانگاه های تنفسی استان نشان داده است كه امكان دارد روزهای خاصی پیش رو باشد. این درمانگاه ها طی دو روز اخیر با پیك جمعیتی روبرو بودند كه طی ۱۰ روز آینده این پیك خویش را به صورت آزمایشات مثبت نشان داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك تصریح كرد: مردم اصول بهداشتی را رعایت نمایند و فقط در صورت لزوم از خانه بیرون بروند. با رعایت همه الزامات بهداشتی حتی در صورت فعالیت ادارات و اصناف مشكل خاصی بروز نخواهد كرد، اما آنچه طی روزهای گذشته دیده شد، خستگی مردم و حضور آنها در نقاط پر ازدحام بوده است كه عواقب بسیار بد و جبران ناپذیری دارد.

1399/01/19
23:18:12
5.0 / 5
2952
تگهای خبر: آزمایش , ایمنی , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک