اپتیک optlab

نباید جنگ كرونا را با خوش باوری ببازیم

نباید جنگ كرونا را با خوش باوری ببازیم به گزارش اپتیك البرز رئیس دانشگاه علوم پزشكی البرز اظهار داشت: بزودی امكان شناسایی افرادی كه قبلاً به كرونا مبتلا شده اند با تست های الایزا فراهم می شود.دكتر حسین كریم با اشاره به اینكه همكاری بی نظیر مردم البرز در این ایام بسیار غرور آمیز بود، اظهار داشت: این همكاری كمك زیادی به كادر درمان كرد و سبب شد خوشبختانه همه چیز بسیار آرام در جریان باشد.

به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، وی افزود: فاز اول بیماری با همكاری مردم با كمترین مشكل سپری شد ولی نگران فاز دوم انتشار كرونا هستیم و از مردم درخواست می نماییم تا همچنان نكات بهداشتی را رعایت نمایند و نباید با خوش باوری این جنگ را ببازیم.

كریم تصریح كرد: كشور با یك روند كنترلی نسبت به این بیماری در حركت هست و استان البرز یكی از استان هایی بود كه در این حوزه بسیار خوش درخشید اما در بعضی استان ها این نسبت همچنان افزایشی است و چون رفت و آمدها در این استان ها زیاد بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی البرز عنوان كرد: با افتخار از تمامی پرسنل كادر بهداشت و درمان تشكر می كنم كه در روند مقابله با این بیماری جان بر كف در میدان بودند و از زمان انتشار كرونا حتی یك روز هم استراحت نداشته و با روی باز از مردم استقبال كردند.

وی اضافه كرد: خوشبختانه با همت مضاعف پرسنل بهداشت و درمان تا این لحظه درصد بالایی از بهبود یافتگان را داشتیم.

كریم تصریح كرد: مردم برای مقابله با بیماری با هوشیاری عمل كنند و به شایعه پراكنی ها و سفارش های مراجع نا معتبر توجه نكنند و اخبار و اطلاعات را از مراجع علمی پیگیری كنند، نكات بهداشتی را رعایت نمایند، استراحت و خواب كافی داشته باشند و از استرس دوری كنند و از مایعات فراوان استفاده كنند. در صورت بروز سرفه خشك حتما از قرقره آب نمك استفاده كنند.

رئیس دانشگاه اظهار نمود: در شرایط مقابله با كرونا تجربه های خوبی در زمینه مدیریت بحران كسب كردیم كه بسیار پرارزش است و كرونا سبب شد یك انسجام ملی ایجاد شود و بین مردم و دولت حس اعتماد و همكاری ایجاد شود.

وی اعلام نمود: بزودی تست های الایزا وارد بازار می شود و افرادی كه قبلاً مبتلا شده اند را مشخص می كنند و پروتكل های در رابطه با آنها هم مشخص می شود. الان ما به تست های تشخیصی پی سی آر دسترسی داریم و با عنایت به محدودیت های موجود فقط برای افراد بستری در بیمارستان ها می توانیم این تست را انجام دهیم.
1399/01/27
15:05:11
5.0 / 5
3019
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک