اپتیک optlab

گزارش مركز پژوهش ها درباره ابعاد آثار كرونا در حوزه شهری

گزارش مركز پژوهش ها درباره ابعاد آثار كرونا در حوزه شهری به گزارش اپتیك مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی در بررسی ابعاد آثار گسترش ویروس كرونا بر حوزه شهری و روستایی توضیح داده كه با اجبار شهروندان به ماندن در خانه معضلات اجتماعی همچون افزایش دعواهای خانوادگی بوجود آمده است.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، مركز پژوهش ها در ادامه سلسله گزارش های خود درباره مقابله با شیوع كرونا به بررسی ابعاد آثار گسترش این ویروس در حوزه شهری و شهرسازی پرداخته است. در مقدمه آن یادآور شده كه ابعاد بحران كرونا جلوه های تازه ای از گستردگی و عمق ناكارآمدی مدیریت جهانی توسعه در ابعاد و اركان مختلف توسعه را نشان داده است بطوریكه بر خلاف بیشتر بحران ها و صدمه های جمعی دیگر به نظر می آید خسارت جانی و مالی این اپیدمی بر جهان توسعه یافته به خصوص كلانشهرها و شهرهای جهانی بسیار وسیع تر از جهان در حال توسعه و توسعه نیافته است.
در بخش آثار كرونا بر حوزه شهرنشینی و توسعه شهری آمده كه با عنایت به اجبار شهروندان به ماندن در منزل و رعایت الزامات فاصله گذاری اجتماعی صدمه های اجتماعی شكل گرفته كه بعضی از آنها ناشی از فضای سكونتی است. معضلاتی كه همچون آن می توان به افزایش دعواهای خانوادگی و همینطور نبود فضای مناسب برای خانواده های دارای كودك اشاره نمود. بنابراین برای مواجهه با بحران های مشابه تعریف بام سبز، در نظر گرفتن بالكن در تمامی واحدهای مسكونی و دسترسی به نور خورشید در اغلب فضاهای معماری و فضای امن بازی كودك را می توان پیشنهاد كرد.
همینطور در این گزارش به مبحث وضعیت حمل و نقل شهری اشاره و تاكید شده كه باید به صورت مداوم ماسك و مواد ضدعفونی كننده بین مردم توزیع شده و سیستم حمل و نقل ریلی و اتوبوس درون شهری هم در زمینه طراحی ایستگاه ها و نحوه خدمات دهی باید تغییراتی پیدا كنند.
در انتها این گزارش یك سری راهكارها و پیشنهادهایی اشاره شده كه همچون آن معافیت، تخفیف، تقسیط برای كسب و كارهای شهری، توسعه خدمات شهری الكترونیك، ترویج و عملیاتی كردن فاصله گذاری اجتماعی، توسعه حمایت های بهداشتی در مناطق حاشیه ای و توسعه حیات شبانه شهری و افزایش اجازه ساعت فعالیت و روزهای تعطیل به خصوص در تابستان اشاره نمود.
متن كامل این گزارش را در اینجا بخوانید.1399/02/02
13:19:33
5.0 / 5
3161
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک