اپتیک optlab
مطالعه جدید نشان می دهد؛

اضافه وزن باعث بروز درد مفاصل می شود

اضافه وزن باعث بروز درد مفاصل می شود اپتیك: مطالعه جدید نشان داده است اضافه وزن و چاقی ریسك دردهای مفصلی را در افراد گرفتار اختلالات اسكلتی عضلانی بالا می برد.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، «دیانا هیگینز»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بوستون، در اینباره می گوید: «درد، آرتروز و وزن دارای یک رابطه پیچیده مشترک هستند.»
وی در ادامه می افزاید: «در مجموع هرچقدر فرد گرفتار اختلالات اسکلتی عضلانی، وزن بیشتری داشته باشد احتمالاً درد بیشتری دارد که بر عملکرد و کیفیت زندگی تاثیر می گذارد.»
محققان در این مطالعه، داده های مربوط به حدود ۲ میلیون کهنه سرباز آمریکایی گرفتار اختلالات اسکلتی عضلانی نظیر اختلال مفصلی، آرتروز، کمردرد یا گردن درد را مورد بررسی قرار دادند.
نتایج نشان داد از هر ۱۰ بیمار، ۸ بیمار دارای اضافه وزن یا چاق بودند. هرچقدر شاخص توده بدنی بیمار بیشتر باشد، احتمال گزارش درد هم بیشتر بود.
در مقایسه با افراد با وزن نرمال، افراد دارای چاقی نسبی (شاخص توده بدنی ۳۵ تا ۳۹) ۹ درصد بیشتر درد را گزارش می کردند. و افراد دارای چاقی شدید (شاخص توده بدنی ۴۰ یا بالاتر) ۲۳ درصد بیشتر گزارش درد داشتند.
ارتباط بین اضافه وزن و بالا رفتن خطر درد در بیماران مبتلا به آرتروز بیشتر بود. محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.

1399/03/04
15:18:01
5.0 / 5
2852
تگهای خبر: بیمار , دانش , دانشگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک