اپتیک optlab
زالی تاكید كرد؛

بیمارستان ها باید نقشه جامع یك ساله مدیریتی داشته باشند

بیمارستان ها باید نقشه جامع یك ساله مدیریتی داشته باشند به گزارش اپتیك رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، بر ضرورت تدوین نقشه جامع یك ساله مدیریتی برای بیمارستان ها تاكید نمود.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، علیرضا زالی، در جلسه با مدیران بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اقدامات و خدمات مدیریتی صورت گرفته در این مراکز را برای مبارزه با کرونا شایسته تقدیر و قدردانی عنوان نمود.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه مدیران در ساماندهی امور بیمارستان ها، بر لزوم افزایش همگرایی بین برنامه های صف و ستاد دانشگاه تصریح کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به مواجهه بیمارستان ها با بحران عجیب، غیرمترقبه و پیچیده کرونا در سال جدید، اظهار داشت: با عنایت به قرار گرفتن بیمارستان های دانشگاه در خط مقدم خدمت رسانی به بیماران کرونایی و همینطور وسعت جمعیت تحت پوشش، حفظ آمادگی کامل در آنها اهمیت زیادی دارد.
زالی با اشاره به اینکه مواجهه با بحران کرونا در طول ماه های اخیرموجب کسب تجربه نوین مدیریتی در بیمارستان ها شده است، اظهار داشت: حفظ آمادگی نیروهای انسانی و تجهیزات بیمارستان و پیشگیری از فرسودگی و خستگی آنها در شرایط استمرار کرونا نیازمند تدابیر مدیریتی است.
وی همینطور با اشاره به چالش های مالی دولت در سالجاری، اظهار نمود: تغییرات ارزی، چالش های مربوط به فروش نفت، تحریم ها و همینطور بار مالی سنگین ناشی از کرونا دولت را در سال جدید با چالش های جدی رو به رو کرده است که این چالش ها به دانشگاه هم تسری می یابد، به همین خاطر در سال جدید از نظر اقتصادی مدیریت پیچیده ای را در بیمارستان ها پیش رو خواهیم داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه با تاکید بر لزوم مدیریت بهینه و صرفه جویی منطقی در منابع، اظهار داشت: سال جاری از نظر مالی سال سختی است و این مساله باید در اندیشه اجرایی مدیران بیمارستان ها متبلور باشد.
زالی با اشاره به افت شدید درآمد اختصاصی دانشگاه، مصوبه افزایش ۵۰ درصدی حقوق پرسنل را که ماهانه ۳۵ میلیارد تومان بار مالی دارد، یکی دیگر از چالش هایی عنوان نمود که مدیریت مالی دانشگاه و بیمارستان ها را با دشواری رو به رو کرده است.
وی همینطور با اشاره به قطع بودجه متمرکز دولت برای پرداختی های مربوط به بازنشستگی و تأمین آن از منابع دانشگاه، خاطرنشان کرد: متأسفانه تعرفه خدمات در بخش درآمدهای اختصاصی بیمارستانی رشد ناچیزی کرده است و بین درآمدها و هزینه ها تناسبی نخواهیم داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه کرونا فشار زیادی را به بخش های لجستیک بیمارستان ها وارد کرده است، خواهان ارتقا و تداوم مدیریت بهره وری در بیمارستان ها شد.
زالی با اشاره لزوم همگنی فعالیت و پویایی کمیته های بهره وری در بیمارستان ها، از برگزاری جلسات منظم از هفته آینده جهت بررسی و تحلیل وضعیت بهره وری بیمارستان های دانشگاه با شاخصهای HIM اطلاع داد.
وی ضمن اعلام آمادگی دانشگاه برای فراهم کردن فضای باز برای مدیریت نوآورانه در بیمارستان ها، توضیح داد: در بعضی از بیمارستان ها طرح های خلاقانه ای همچون مدیریت تله مدیسین بیس و تأمین تجهیزات بیمارستانی با راه اندازی شرکت دانش بنیان و مواردی از این قبیل در حال اجراست، سایر بیمارستان ها هم می توانند بنابر بر مقتضیات خود، مدلهای نوین مدیریتی را به صورت درون زا طراحی، پیشنهاد و دنبال کنند.
زالی همینطور با اشاره به پروژه های مربوط به توسعه بیمارستان ها و همینطور استمرار برنامه های آموزشی مدیریتی، خواهان حداکثر بازدهی در خدمات بیمارستانی شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه با اشاره به اهمیت رضایت سنجی از بیماران، بر لزوم ارزیابی کمی و کمی سازی شاخصهای مدیریتی برای توسعه و تعالی بیمارستان ها تصریح کرد.
وی خواهان اشتراک گذاری تجربه های موفق مدیران برای تدوین الگوهای مدیریتی شد و اظهار داشت: بحران کرونا، سبب توجه و شکوفایی بیشتر ظرفیت های مدیریتی شد و اقدامات مدیریتی بسیار خوبی در بحران کرونا شکل گرفت.
زالی همینطور با اشاره به اهمیت بهره گیری از ظرفیت خیرین در امور بیمارستان ها، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دوران شیوع ویروس کرونا، در خیلی از بیمارستان ها از ظرفیت های خیرین استفاده های خوبی صورت گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، همینطور با اشاره به مشارکت مؤثر نیروهای جهادی برای مقابله با کرونا، خواهان بستر سازی برای استمرار بهره گیری از ظرفیت های نیروهای مردمی و جهادی در بیمارستان ها توسط مدیران شد.
وی همینطور با تاکید بر ضرورت تدوین نقشه جامع یک ساله مدیریتی برای بیمارستان ها، اظهار نمود: تهیه چنین نقشه ای در مورد تأمین بودجه مدیریت مالی توسعه بخش ها و تغییر عملکرد بخش های قدیمی، برنامه های مربوط به جذب گردشگر و رفع چالش های مزمن بیمارستان ها و مواردی از این قبیل و در جریان قرار دادن ستاد در مورد این برنامه ها اقدامی بسیار ضروری و مؤثر است.
زالی در انتها خواهان برقراری ارتباط مناسب، مستقیم و پویا بین مدیریت با پرسنل، پزشکان و گروه های مختلف بیمارستان شد.

1399/03/21
11:50:24
5.0 / 5
2362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک