اپتیک optlab

امكان سنجی تولید ماسك كاملا زیست تخریب پذیر از پلیمر طبیعی گلوتن

امكان سنجی تولید ماسك كاملا زیست تخریب پذیر از پلیمر طبیعی گلوتن اپتیك: در پژوهش بین المللی عضو هیئت علمی گروه مواد و پلیمر دانشگاه حكیم سبزواری با پژوهشگران دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه صنعتی لولئو سوئد و دانشگاه علوم و فناوری نانجینگ چین تولید ماسك كاملا زیست تخریب پذیر از پلیمر طبیعی گلوتن امكان سنجی شد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، دکتر رسول اسمعیلی نیسیانی با اشاره به اینکه بهترین راه مقابله با بیماری کووید ۱۹، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی به خصوص ماسک است، اظهار داشت: نیاز روز افزون به استفاده از ماسک ها سبب می شود تا محیط زیست بزودی با مشکل جدیدی در زمینه امحا این محصول روبه رو شود؛ چون که اغلب ماسک ها از مواد پلیمری سنتزی نظیر پلی اتیلن و پلی پروپیلن ساخته می شوند.

وی ادامه داد: در همین راستا در این پژوهش تولید ماسک کاملاً زیست تخریب پذیر از پلیمر طبیعی گلوتن مورد بررسی قرار گرفته است.

عضو هیات علمی گروه مواد و پلیمر دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه به منظور تولید فیلتر ماسک از نانوالیاف گلوتن تولید شده به روش الکتروریسی استفاده شده است، اظهار نمود: استفاده از روش الکتروریسی امکان طراحی و ساخت فیلتر با اندازه تخلخل کاملاً طراحی شده را فراهم می آورد تا کارایی حداکثری فیلتر کردن ویروس کرونا ایجاد شود.

دکتر اسمعیلی نیسیانی اظهار داشت: در ادامه این فعالیت پژوهشی، قابلیت ویروس کشی به نانوالیاف هم به این ماسک افزوده خواهد شد.

بر مبنای اعلام وزارت علوم، نتایج حاصل از این پژوهش در چارچوب مقاله ای در مجله Science of the Total Environment با ضریب تأثیر ۵.۵۸۹ انتشار یافته است. علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت
https: //www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0048969720331314 رجوع کنند.
منبع:

1399/03/28
12:08:10
5.0 / 5
2371
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک