اپتیک optlab

امید سازمان جهانی بهداشت به عرضه واكسن كرونا تا سال ۲۰۲۱

امید سازمان جهانی بهداشت به عرضه واكسن كرونا تا سال ۲۰۲۱ ویروس جدید كرونا همچنان جهان را در چنگ خود دارد و دانشمندان و پژوهشگران سخت در تلاش یافتن واكسنی برای آن هستند و طبق ارزیابی سازمان جهانی بهداشت، واكسن كرونا در بهترین حالت در تابستان سال آینده عرضه خواهد شد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، بنا بر ارزیابی سمیه سوامیناتان، پژوهشگر ارشد سازمان جهانی بهداشت، عرضه انبوه واکسنی مقابل ویروس جدید کرونا در سطح جهان در اواسط سال آینده میلادی (۲۰۲۱) ممکن خواهد بود.
وی اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۲۰ واکسن برای مقابله با ویروس جدید کرونا مورد پژوهش و آزمایش قرار دارند و به همین خاطر نیز ما خوشبین هستیم که شماری از آنها مقابل این ویروس عمل کنند.
کارشناسان سازمان جهانی بهداشت اعتقاد دارند که آغاز مایه کوبی انبوه مقابل کرونا امسال میلادی به احتمال قوی ممکن نخواهد بود.
برای آزمایش چنین واکسن هایی که می توانند در مقادیر انبوه برای مایه کوبی گسترده مقابل ویروس جدید کرونا در جهان به کار روند، نیاز به تحقیقات چندین ماهه است تا بتوان به اطلاعات کافی در مورد تاثیر و عوارض جانبی آن دست یافت.
تنها در این صورت است که می توان تولید انبوه واکسن مورد نظر را در مقادیر کافی شروع کرد و در سطح جهان در دسترس قرار داد.
بگفته سمیه سوامیناتان، نمی توان همه چیز را دقیقا پیش بینی نمود. او اما در عین حال اظهار داشت: اگر ما فرض نماییم که هر یک از واکسن های مورد آزمایش ۱۰ درصد شانس موفقیت دارند، می توانیم روی این حساب نماییم که یک تا دو واکسن و شاید حتی بیشتر از این تعداد در نهایت برای مقابله با ویروس جدید کرونا موفق عمل کنند.
به گزارش دویچه وله، هم اکنون بیش از ۱۵۰ واکسن گوناگون برای مقابله با ویروس جدید کرونا تحت آزمایش قرار دارند. ۲۰ واکسن از این شمار روی انسان آزمایش می شوند.1399/04/31
13:53:51
5.0 / 5
1953
تگهای خبر: آزمایش , بهداشت , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک