اپتیک optlab
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد

افزایش رعایت پروتكل های بهداشتی و استفاده از ماسك در زندان ها

افزایش رعایت پروتكل های بهداشتی و استفاده از ماسك در زندان ها اپتیك: سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش رعایت پروتكل های بهداشتی و استفاده از ماسك در زندان ها برمبنای بررسی ها و اقدامات انجام شده توسط حوزه بهداشت محیط آگاهی داد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره وضعیت اجرای پروتکل های بهداشتی در زندان ها بیان کرد: بازرسی ها برای رعایت پروتکل های بهداشتی در زندان ها افزایش یافته و آموزش زندانی ها، کارکنان و سربازها در زمینه بیماری کووید ۱۹ در هر بازدید انجام می شود. همین طور الزامات سلامت محیط و کار به همه زندان ها بوسیله دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ گردیده است.

وی افزود: به صورت روزانه ۵۸ هزار و ۵۰۰ کلرسنجی توسط کارشناس رابط، ۶۲۰ نمونه برداری میکروبی آب با مشارکت سازمان زندان ها انجام می شود.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ واحد و کارگاه تولیدی در زندان ها وجود دارد که در بازه زمانی انتشار ویروس کرونا، هزار و ۵۴۲ مورد بازرسی از زندان ها انجام شده است. همین طور در سه ماهه نخست امسال ۳۰۱ بازرسی انجام شده است. ۷۹ درصد کارگاه ها تا آخر سال ۹۸ دارای وضعیت بهداشتی و ایمنی مطلوب بودند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی ادامه داد: گندزدایی محیط برمبنای پروتکل های ابلاغی حداقل روزی دو بار انجام می شود و از اسفند ۹۸ تا تیر ۹۹ تعداد دو هزار و ۶۵۰ دستگاه تهویه در زندان ها نصب شده است.

لاری اظهار نمود: درصد رعایت بهداشت عمومی و نظافت در زندان ها از ۸۵ درصد به ۹۳ درصد، استفاده از ماسک توسط زندانی ها از ۵۶ به ۷۰ درصد و توسط کارکنان و سربازها از ۹۲ به ۹۷ درصد رسیده است.
منبع:

1399/05/07
15:03:52
5.0 / 5
1894
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک