اپتیک optlab
پیشنهادات جدید ستاد كرونا تهران برای كنترل كووید-۱۹

جریمه نقدی برای مسافرتهای غیرضرور و نزدن ماسك

جریمه نقدی برای مسافرتهای غیرضرور و نزدن ماسك اپتیك: معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با كرونا در تهران از پیشنهاد اعمال جریمه نقدی و محرومیت از خدمات اجتماعی برای افراد و اصنافی كه پروتكل های بهداشتی را رعایت نمی كنند، آگاهی داد.


دکتر علی ماهر در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه پیشنهاد تعیین جریمه نقدی و محرومیت از خدمات اجتماعی در ارتباط با افراد و اصنافی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند از طرف ستاد کرونای تهران به ستاد ملی ارائه شده است، اظهار داشت: این پیشنهادات با هدف کنترل و مدیریت بیشتر بحران کرونا ارائه شده و بعد از بررسی و تصویب در ستاد ملی کرونا جهت اجرا ابلاغ می شود.
وی تعیین جریمه نقدی برای افرادی که در طول دوران شیوع ویروس کرونا به سفرهای غیرضروری می روند را یکی از پیشنهادات عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا برای افرادی که در زمان شیوع بالای کرونا نسبت به مسافرت های غیرضروری اقدام نموده و هم خود و هم دیگران را به مخاطره می اندازند، جریمه نقدی در نظر گرفته شده و همین طور پیشنهاد شده که اگر فردی در حین مسافرت غیرضروری و به سبب عدم رعایت پروتکل ها به کرونا مبتلا شد، هزینه درمان را پرداخت کند.
ماهر با اشاره به نظارت ها و بازرسی های دوره ای کارشناسان بهداشت از اصناف وسایر محیط های شهری و عمومی، اشاره کرد: دراین زمینه هم پیشنهاد شده تا برای اصناف و افرادی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند، جریمه های نقدی تعیین شود. این مساله افرادی که در سطح شهر از پوشش ماسک استفاده نمی کنند را نیز در بر می گیرد.
معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران همین طور در ادامه با اشاره به سطح رعایت پروتکل ها در مراکز صنعتی و کارخانه ها عنوان کرد: بخش بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای دانشگاه های علوم پزشکی روی این مساله نظارت داشته و بازدیدهای دوره ای انجام می دهند، اتفاقا گزارش ها نشان داده که در کارخانه ها و مراکز صنعتی بزرگ در زمینه رعایت پروتکل ها مشکلات کمتر است و به سبب وجود سیستم های کنترلی در کارخانه ها وضعیت بهتر است.
وی ادامه داد: بیشترین مشکلات به کارگاه های کوچک و اصناف برمی گردد که عمدتاً پروتکل ها را رعایت نمی کنند که در این رابطه نیز برخورد می شود و از این پس جرایم نقدی برای آنها در نظر گرفته می شود.
ماهر در خاتمه با اشاره به ابلاغ پروتکل های بهداشتی در رابطه با مراسم ماه محرم، اظهار داشت: براین اساس کلیه فعالیت ها باید در قالب پروتکل ها صورت گیرد و کارشناسان بهداشت ۳ دانشگاه علوم پزشکی در تهران بر این فعالیت ها نظارت دارند. البته همچون گذشته سفارش و پیشنهاد ما به مومنان و سوگواران این است که اصول سه گانه بهداشتی یعنی پوشش ماسک، فاصله گذاری و شست وشوی مداوم دست ها را رعایت نمایند و برای کاهش شیوع و انتقال بیماری در تجمعات شرکت نکنند.
منبع:

1399/05/24
22:14:33
5.0 / 5
1702
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک