اپتیک optlab
علیزاده:

رسانه و مسئولین الگوی مردم در رعایت پروتكلها هستند

رسانه و مسئولین الگوی مردم در رعایت پروتكلها هستند به گزارش اپتیك یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با اعلان اینكه مردم اگر شاهد باشند خود مسئولین پروتكل ها را رعایت می كنند آنها نیز به رعایت این مهم اهتمام می ورزند، عنوان كرد: چونكه رسانه ها و دولت برای مردم یك الگو هستند.


محسن علیزاده در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که هر کدام از ما بعنوان شهروند چه مسئولیتی برای کنترل کرونا داریم و چه اقداماتی می شود انجام داد که فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی رو افزایش دهیم؟ اظهار داشت: موضوع مسئولیت پذیری به حوزه فرهنگ سازی باز می گردد، متاسفانه در عرصه فرهنگ سازی قدری ضعیف عمل کرده ایم، چونکه مطابق آماری که درباب مبتلایان کرونا منتشر می شود مشاهده می نماییم اگر فقط چند روز پروتکل های سخت گیرانه اعمال نشود باردیگر آمار مبتلایان افزایش می یابد.
وی ادامه داد: دلیل این مساله این است که فرهنگ سازی برای مسئولیت پذیری در این عرصه به خوبی انجام نشده است، هر فردی باید مسئولیت اجتماعی را بپذیرد و پروتکل ها را رعایت کند، مقوله فرهنگ سازی در این عرصه بسیار پیچیده، زمان بر و هم هزینه بر است، به نظر من ابتدا باید زیرساخت های این فرهنگ سازی را شکل بدهیم.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباب اینکه مسئولان و تصمیم گیران چگونه در تصمیماتشان می توانند زمینه مسئولیت پذیری اجتماعی را در جامعه را بالا ببرند؟ بیان کرد: ابتدا باید از خود مسئولین بخواهیم که فرهنگ مسئولیت پذیری را در خود نهادینه کنند و برای مثال در جلساتی که حضور پیدا می کنند پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده تا دیگران نیز رعایت نکات بهداشتی را بپذیرند. مردم اگر شاهد باشند خود مسئولین پروتکل ها را رعایت می کنند آنها نیز به رعایت این مهم اهتمام می ورزند؛ چونکه رسانه ها، مسئولین و دولت برای مردم یک الگو هستند.
علیزاده در آخر درباب اینکه نقش رسانه ها و تریبون ها برای بسط پدیده مسئولیت پذیری اجتماعی در مقابل کرونا چیست؟ اظهار داشت: فرهنگ سازی برای مسئولیت پذیری نیز موضوعی است که به عملکرد رسانه خصوصاً صدا و سیما، مسئولین و خود مردم باز می گردد، اگر این فرهنگ سازی به خوبی صورت گیرد اساسا مسئولیت پذیری نیز در بین افراد جامعه افزایش می یابد.
منبع:

1399/05/28
10:17:36
5.0 / 5
2220
تگهای خبر: بهداشت , كنترل , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک