اپتیک optlab
یافته محققان سوئدی؛

واكسن آنفلوانزا در دوره حاملگی ریسك اوتیسم را افزایش نمی دهد

واكسن آنفلوانزا در دوره حاملگی ریسك اوتیسم را افزایش نمی دهد اپتیك: پژوهشگران دریافتند تزریق واكسن آنفلوانرا در دوره بارداری، حتی در سه ماهه اول بارداری، خطر بیماری اوتیسم را افزایش نمی دهد.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، یافته های پژوهشگران نشان میدهد واکسن آنفلوانرا در طول حاملگی ایمن و بی خطر است. زنان حامله در صورت ابتلاء به آنفلوانرا هفت برابر بیشتر با خطر بستری شدن در بیمارستان به سبب ذات الریه روبرو هستند.
همچنین ابتلاء به آنفلوانرا در طول بارداری، خطر زایمان زودهنگام را بیشتر می کند.
اختلال اوتیسم، یک اختلال رشدی است که بر روابط و رفتار تأثیر می گذارد. کودکان مبتلا به اوتیسم، دارای درجات مختلف اختلال در روابط و مهارت های اجتماعی هستند. تصور می شود این اختلال ها ناشی از شاخصهای محیطی و همین طور ارثی باشند.
دکتر «جوناس لودویگسون»، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه کارولینسکا استکهلم سوئد، در این تحقیق از داده های سلامت ملی سوئد استفاده نمود. انها اطلاعات نوزادان متولدشده بین اکتبر ۲۰۰۹ تا سپتامبر ۲۰۱۰ را بررسی کردند.
در طول این مدت، حدود ۴۰ هزار نوزاد از مادران دریافت کننده واکسن آنفلوانرا متولد شده بودند. این کودکان با بیش از ۲۹ هزار نوزاد متولدشده از مادران واکسن نزده مقایسه شدند.
بعد از پیگیری این نوزادان به مدت ۷ سال، پژوهشگران هیچ تفاوت شایان توجهی در مورد نرخ ابتلاء به اوتیسم در میان کودکان مشاهده نکردند.
شواهد موجود نشان میدهد که استفاده از واکسن آنفلوانزا در حاملگی بی خطر است و از این طریق از مادر و کودک در مقابل بیماری های جدی عفونی محافظت می شود.


منبع:

1399/06/14
17:24:36
5.0 / 5
1734
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک