اپتیک optlab
رئیس جمعیت هلال احمر مطرح كرد؛

كاهش مراكز درمانی خارج از كشور هلال احمر از ۲۶ مركز به ۱۵ مركز

كاهش مراكز درمانی خارج از كشور هلال احمر از ۲۶ مركز به ۱۵ مركز رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در چند سال قبل تعداد مراكز درمانی خارج از كشور از 26 مركز به 15 مركز كاهش پیدا كرده است و برخی مراكز دیگر هلال احمر نیز مجبور به تعطیلی شده اند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، کریم همتی در اولین جلسه ویدئوکنفرانسی با مسئولان مراکز درمانی این جمعیت در بیرون از کشور برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری جلسات ویدئوکنفرانسی یکی از نعمات شیوع ویروس کرونا است و ارتباط را به صورتی دیگر میان افراد برقرار کرده است که در جمعیت هلال احمر هم از این مهم تبعیت می نماییم.
وی با اشاره به اینکه لازم است از نزدیک در جریان مشکلات مراکز درمانی جمعیت هلال احمر در خارج از کشور باشیم، اضافه کرد: همه مراکزی که در خارج از کشور ایجاد شدند با نیت اشاعه فرهنگ اسلامی در اقصی نقاط دنیا و به تعبیری صدور انقلاب اسلامی به سایر کشورها بوده است و در این میان اتفاقات خوب و مبارکی افتاده که مهمترین آنها ارائه خدمت به افراد نیازمند از هر نژاد و قومی در سراسر دنیا و این اتفاق تا به امروز هم ادامه داشته است.
رئیس جمعیت هلال احمر با اعلان اینکه در چند سال قبل تعداد مراکز درمانی خارج از کشور از ۲۶ مرکز به ۱۵ مرکز کاهش پیدا کرده است، اشاره کرد: شاید قسمتی از این مراکز در زمان آغاز به کار به سبب جا نمایی نادرست، عدم هماهنگی با کشورهای میزبان و انعقاد تفاهم نامه و … به خوبی انجام نشده باشد، اما ماحصل آن تعطیلی بعضی از مراکز پس از مدتی فعالیت بوده است.
وی اضافه کرد: امروز هم بسیاری از مراکزی که املاک و امکاناتشان متعلق به جمعیت هلال احمر است، مجبور به تعطیلی شده است. ما باید به دنبال این باشیم که با کیفیت مراکز درمانی، این مراکز را حفظ نماییم و ارتباطات خوب و مناسبی را با مسئولان کشور میزبان برقرار نماییم و این کار به دور از همه گرایش های سیاسی، مذهبی و قومی برای خدمت انجام دهیم.
همتی با تاکید بر اینکه باید ارائه خدمات انسان دوستانه را سرلوحه کار خود قرار دهیم، گفت: این کار باید بدون ورود به مناقشات منطقه ای، از طرف مراکز درمانی جمعیت هلال احمر در خارج از کشور صورت گیرد و کارهای انسان دوستانه در امتداد اهداف اسلامی و ملی کشور، صورت گیرد.
تحریم های ظالمانه آمریکا موجب تعطیلی مراکز درمانی خارج از کشور نشد
رئیس جمعیت هلال احمر به کمبود نقدینگی ها در کشور به سبب تحریم های ظالمانه آمریکا اشاره نمود و تصریح کرد: این تحریم ها ارائه خیلی از خدمات را تحت تأثیر قرار داد، اما هیچکدام موجب نشده تا حتی یک مرکز درمانی هلال احمر در خارج از کشور بعد از تحریم ها تعطیل شود و این مراکز کماکان به ارائه خدمت می پردازند.
وی با اشاره به اینکه سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در همه کشورها، قسمتی از موجودیت و حاکمیت نظام ما در کشورها است، بیان کرد: همیشه همفکری و همکاری با سفارتخانه ها مورد تاکید است، همکاری، تعامل و هم اندیشی را در عین حفظ استقلال جمعیت هلال احمر با سفارتخانه ها داشته باشید.
همتی اضافه کرد: امورات کلانی که مربوط به مراکز درمانی جمعیت هلال احمر در خارج از کشور است باید با مسئولان ارشد این جمعیت در ساختمان صلح هماهنگ شود.
تاکید بر شفافیت در عملکرد
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه شفافیت در عملکرد از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار داشت: حاشیه های سال ۹۸ جمعیت هلال احمر به شکلی بود که قرار گرفتن بر مدار خدمت را با کمی وقفه مواجه کرد، اما ما این زمان از دست رفته را به خوبی جبران کردیم و فرصتی شد تا کارها را به نحو خوب و شایسته انجام دهیم.
وی هدف اصلی راه اندازی مراکز درمانی در خارج از کشور را ارائه خدمت به مردم کشورهای میزبان بدون انتفاع دانست و اشاره کرد: خدمات جمعیت هلال احمر در خیلی از کشورها توأم با درآمدزایی است و درآمدی که حاصل می شود عمدتاً موجب کیفی سازی خدمات موجود به کار گرفته می شود و باید تلاش نماییم تا درآمد مشروع و در امتداد تحقق اهداف عالی جمعیت هلال احمر را هم کسب نماییم.
همتی اضافه کرد: باید همزمان با پیشرفت کشورها، تجهیزات مراکز خودرا به روز کرده و خدمات خوبی ارائه نماییم تا اقبال عمومی از مراکز زیاد باشد تا از قافله رقابت ها عقب نمانیم دراین زمینه شفافیت در عملکرد باید رعایت شود، البته شفاف سازی در ارائه خدمات، منجر به محدودیت این مراکز نخواهد شد.
وی افزود: شفافیت مالی و اعلام نیازهای واقعی همیشه مورد تاکید است تا اگر مسئول مرکز درمانی هلال احمر درخواستی را اعلام می کند، بر اساس شفافیت های عملکردی مراکز، برای ما در اولویت اصلی قرار گیرد.
استقبال از حضور مسئولان صلیب سرخ در ایران
در اختتام این جلسه، همتی درباره انجام تفاهم نامه های مشترک، اظهار داشت: لازم است انعقاد تفاهم نامه ها جدی گرفته شود و هماهنگی های لازم با معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی و معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه دراین زمینه صورت گیرد.
وی اضافه کرد: هرکدام از مسئولان صلیب سرخ که راغب به سفر به ایران بودند ما استقبال می نماییم و امیدوارم برنامه ریزی ها برای انجام این دیدارها صورت گیرد.

1399/07/02
11:35:22
5.0 / 5
2024
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک