اپتیک optlab
دبیر انجمن شنوایی شناسی ایران مطرح كرد؛

راهنمای بالینی رشته شنوایی شناسی در وزارت بهداشت

راهنمای بالینی رشته شنوایی شناسی در وزارت بهداشت به گزارش اپتیك دبیر انجمن شنوایی شنایی ایران، از عرضه گایدلاین رشته شنوایی شناسی به وزارت بهداشت با هدف عرضه خدمات استاندارد اطلاع داد.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، دكتر حمید جلیلوند با اشاره به برگزاری هفدهمین كنگره شنوایی شناسی ایران، اظهار داشت: محور اصلی كنگره شنوایی شامل تجویز و تنظیم سمعك بر روی گوش كودكان و نوزادان و مداخله درمانی زودهنگام است.
دبیر علمی هفدهمین كنگره شنوایی شنایی ایران ادامه داد: از آنجائیكه حیطه فعالیت ادیولوژیست بسیار مهم و حساس است و باید دقیق انجام شود، به همین خاطر طبق گادلاینی كه انجمن طی دو سال بر روی آن كار كرده و مقرر است به وزارت بهداشت عرضه دهد تا در سراسر كشور آخرین خدمات علمی بر مبنای استانداردهای درمانی جهان عرضه شود.
وی اظهار داشت: در این كنگره از اشخاص بین المللی كه در سطح دنیا در این دو زمینه تبحر دارند و صاحب نظر و صاحب كتاب هستند و جز هیات برد اینگونه گادلاین ها و استانداردها هستند دعوت كرده ایم و قصد داریم با برگزاری كارگاه ها و پنل های تخصصی، آخرین روش ها و استانداردترین متدها را برای همكاران ادیولوژیست عرضه دهند.
جلیلوند اضافه كرد: این ادیولوژیست ها با كسب گواهینامه بعنوان كارشناس و مدرس به بقیه كارشناسان این رشته موارد آموزشی را تدریس می كنند تا یك زیرساخت خوب برای برنامه ریزی در آینده فراهم گردد تا گادلاینی كه برای وزارت بهداشت آماده می نماییم، الزامی شود و در كشور طبق آخرین استانداردها پیش برویم.
وی ادامه داد: هم اكنون هدف انجمن این است كه در تمامی اقصی نقاط كشور، چه در مراكز استان ها و مناطق دور افتاده، هر كودك و نوزادی در هر گوشه كشور از خدمات برابر و یكسان و طبق آخرین استانداردهای علمی برخوردار شود.
جلیلوند با اشاره به وجود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ ادیولوژیست در كشور، اضافه كرد: وقتی این افراد را آموزش دهیم و گادلاین را تهیه و الزامی نماییم، همه افراد می توانند خدمات یكسان دریافت كنند.
وی یادآورشد: آخرین مهلت ارسال مقالات به كنگره تا اول بهمن ۹۶ است و گروه هایی كه می توانند در این كنگره شركت نمایند شامل ادیولوژیست ها، گفتار درمانگرها، متخصصین توانبخشی، متخصصین اعصاب، متخصصین اطفال و گروه های پزشكی كه در زمینه شنوایی و تعادل فعالیت دارند، می توانند در این كنگره شركت نمایند.
دبیر انجمن شنوایی شناسی ایران، در انتها اظهار داشت: هدف از برگزاری كنگره كمك به تامین زیرساخت های لازم برای اجرایی كردن و عرضه خدمات درمانی در سطح بین المللی و استاندارد به تمام مددجویان در كشور است كه امیدواریم انجام شود.
هفدهمین كنگره شنوایی شناسی ایران از ۵ تا ۷ تیر ۹۷ در هتل المپیك تهران برگزار می گردد.
 

1396/10/02
18:15:29
5.0 / 5
4790
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک