اپتیک optlab

افزایش كرونا بر مدار تكرار در كردستان

افزایش كرونا بر مدار تكرار در كردستان اپتیك: كردستان به قول مقامات ستاد كرونا در استان كردستان، هم اكنون وضعیت تمام شهرستان های استان قرمز و نارنجی است و اگر به این روند پیش برود در شرایطی سخت تر از خردادماه كه اوج كرونا در كردستان بود قرار می گیریم و تعداد مرگ ومیر بیشتر می شود.


این روزها افسار کرونا باردیگر گسیخته شده و آمار مبتلایان در کردستان افزایش روز افزونی پیدا کرده است و از سویی یک گیر شدن بیماری های فصلی آنفلوآنزا و سرماخوردگی با کرونا در پاییز نگرانی ها و هشدارهای مسؤلان را دو چندان کرده است.
مقامات علوم پزشکی کردستان، طی هفته های قبل با پیش بینی افزایش شیوع در سطح استان به دنبال بی تفاوتی مردم نسبت به کرونا، هشدارها را جدی تر کرده و اعلام نموده اند که هم اکنون وضعیت تمام شهرستان های استان قرمز و نارنجی است و اگر به این روند پیش برود در شرایطی سخت تر از خردادماه که اوج کرونا در کردستان بود قرار می گیریم و تعداد مرگ ومیر بیشتر می شود.
کمبود تخت، دارو و کادر درمانی خسته در بیمارستان های ویژه کرونا هم از دیگر چالش های پیش رو است که در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی باردیگر با آنها روبه رو خواهیم شد؛ به قول رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، تا این لحظه در استان با کمبود تخت برای کرونا مواجه نیستیم اما با این روند افزایش شیوع کرونا، کمبود تخت دور از انتظار نیست.
او می گوید: طبق شواهد و نتایج فعلی مبتلایان به کرونا، افراد جوان در استان هم بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند و این یک اخطار جدی برای جوانانی است که از کنار این بیماری بی تفاوت می گذرند.
رضاعی در مورد توزیع واکسن آنفلوآنزا در سطح استان اظهار داشت که تا کنون از مجموع ۲۵ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن، ۲۴۰۰۰ دوز وارد استان شده و در اختیار مراکز بهداشت و درمان قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: خانم های آبستن و گروه های پرخطر برای تهیه واکسن باید با مراکز بهداشتی نزدیک به منازل مسکونی خود تماس گرفته و نوبت بگیرند، همینطور تزریق واکسن در محل مرکز بهداشت صورت می گیرد و کسی نمی تواند واکسن را از مرکز خارج کند.
به قول رضاعی هنوز استفاده از ماسک اساسی ترین و اصولی ترین راه جلوگیری از کرونا است و خوشبختانه بازار کردستان از ماسک اشباع شده و هیچ نوع کمبود ماسکی در استان وجود ندارد.
از طرفی هم استاندار کردستان اعلام نموده که با عنایت به این که سه شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار دارند باید تا دو هفته آینده، مدارس آموزش ها را به صورت غیرحضوری برگزار کنند.
همینطور دانشگاه علوم پزشکی کردستان خواهان تعطیلی مدارس و نماز جمعه به مدت دو هفته شد و از فرمانداران شهرستان ها هم درخواست نمود که در این راستا دانشگاه را حمایت کنند.
با عنایت به گزارش های دانشگاه علوم پزشکی در جهت روند افزایشی مبتلایان به کرونا در استان، سلامت مردم درخطر جدی قرارگرفته است، بنابراین نیاز است که مردم استان در این شرایط اصول بهداشتی را همچنان رعایت نمایند چونکه اگر این روند افزایشی کنترل نشود در آینده نزدیک شاهد تعطیلی مشاغل خواهیم بود و از این مهم تر با مرگ ومیر افراد بیشتری مواجه می شویم.1399/07/16
14:13:04
5.0 / 5
1253
تگهای خبر: آموزش , بازار , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک