اپتیک optlab

اجرای پروژه بومی سازی كشت سلول بنیادی در كشور

اجرای پروژه بومی سازی كشت سلول بنیادی در كشور اپتیك: مدیر یكی از شركت های دانش بنیان تحت پوشش مركز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشكی ایران از طراحی و بومی سازی پروژه سلولی مدیا سرم استم سل، برای نخستین بار در ایران آگاهی داد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، مهندس معید دهقانپور فراشاه، مدیر این شرکت دانش بنیان اظهار نمود: بومی سازی پروژه سلولی و طراحی دستگاه کاندیشن مدیا سرم استم سل (حاصل ازمحیط کشت سلولی مزانشیم)، برای نخستین بار در ایران توسط شرکت ما انجام شده است که دانش فنی آن در اختیار سه کشور است و دارای ارزش افزوده فوق العاده است که ما درنظر داریم تا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران، این محصول را به صورت صنعتی تولید و در بازار ارائه نماییم.

دهقانپور عنوان کرد: شرکت ما در زمینه تولید ۹ محصول با مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران قرارداد همکاری دارد و تعاملات خوبی هم برقرار است.

مدیر این شرکت دانش بنیان اشاره کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا تصمیم گرفتیم به مردم کشورمان خدمت کنیم؛ پس تمام توان خودرا دراین زمینه گذاشتیم و ۹ دستگاه تولید کردیم که شامل سیستم های استریل کننده، دستگاه UVC، دستگاه اوزون، تونل های ضد عفونی کننده، مهپاش های اتوماتیک و غیر اتوماتیک، موتورهای NIV، ونتیلاتور و دستگاه تولید ضدعفونی کننده مولتی اکسیدان است. همین طور برای نخستین بار در ایران کاور اتوماتیک کفش شیرینک را طراحی و تولید کردیم.

دهقانپور با بیان این که شرکت ما کارگزار رسمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شهر شنزن چین است، اشاره کرد: اگر بخواهیم از جوامع پیشرفته عقب نمانیم، باید دانشگاه ها زیرساختهای لازم جهت دستیابی به دانشگاه نسل سوم را فراهم آورند تا دانشجویان علاوه بر فراگیری علم و تخصص، توانمندی لازم برای کارآفرینی و کسب درآمد را کسب کنند.
وی اضافه کرد: دستیابی به دانشگاه نسل سوم سبب رشد اقتصادی و درآمدزایی می شود؛ پس دانشگاه علوم پزشکی ایران هم با این وسعت باید از ظرفیتهای موجود در امتداد انجام تحقیقات کاربردی و تولید محصولات استفاده نماید و بعنوان کارخانه آدم سازی، جذابیت لازم را برای ادامه تحصیل دانشجویان، رشد فنی و ارتقای فضای کسب و کار فراهم آورد.

مدیر این شرکت دانش بنیان اشاره کرد: برنامه های در دست اقدام باتوجه به شیوع ویروس کرونا کمی متوقف شده که انتظار می رود دانشگاه علوم پزشکی ایران در راه ستاندن مجوزها و تسهیل مراحل بوروکراسی اداری، ما را یاری رساند.
بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی ایران، دهقانپور اشاره کرد: امیدوارم که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران و استفاده از زیر ساختهای موجود نظیر اتاق تمیز (Clean room) بتوانیم هر چه سریعتر به محصول مشترک نهایی دست یابیم.
منبع:

1399/07/16
21:40:43
5.0 / 5
1252
تگهای خبر: بازار , پزشك , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک