اپتیک optlab

خدمات توانبخشی معلولان بیمه شد

خدمات توانبخشی معلولان بیمه شد به گزارش اپتیك رئیس سازمان بهزیستی كشور از انعقاد تفاهم نامه ای میان سازمان بهزیستی كشور و سازمان بیمه سلامت اطلاع داد و اظهار داشت: این تفاهم نامه برای اجرای ماده ۶ قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت است.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با بیمه سلامت اظهار نمود: امروز تفاهم نامه ای میان سازمان بهزیستی کشور و سازمان بیمه سلامت امضا شد؛ این تفاهم نامه برای اجرای ماده ۶ قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت است.
به قول وی، در ماده ۶ قانون مذکور آمده که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است پوشش بیمه سلامت افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان را بگونه ای تأمین کند که علاوه بر تأمین خدمات درمانی موردنیاز این افراد، خدمات توانبخشی جسمی و روانی افراد دارای معلولیت را هم پوشش دهد.
وی افزود: برای اجرای ماده ۶ قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت، مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از جانب سازمان برنامه و بودجه و با مصوبه مجلس در ردیف ۲۴ تبصره ۱۴ قانون بودجه، گنجانده شده است.
به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور، مطابق این تفاهم نامه یک میلیون و ۱۶ هزار نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی که دارای دفترچه معتبر از بیمه سلامت هستند، می توانند از هشت خدمت ستاره داری که در گذشته تحت پوشش بیمه پایه سلامت نبود استفاده کنند و تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
بنابر اظهارات قبادی دانا، این هشت خدمت شامل خدمت کاردرمانی، توانبخشی صدمه شنیداری، مشاوره یا تجویز سمعک و ارزیابی و کنترل دوره ای، درمان اختلالات گفتار، زبان و ارتباط کلامی یا پردازش شنوایی است؛ ازاین رو با امضای این تفاهم نامه و تخصیص بودجه در نظر گرفته شده توسط سازمان برنامه و بودجه، افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی که دفترچه بیمه سلامت معتبر دارند می توانند از زمان اجرایی و عملیاتی شدن این تفاهم نامه از خدمات استفاده کنند.
رئیس سازمان بهزیستی اضافه کرد: این اتفاق گام بلندی در جهت اجرای قانون و برای شروع پوشش بیمه ای مناسب بیمه های پایه برای خدمات توانبخشی است. در آغاز تصمیم بر این شد تا پوشش خوبی برای سطوح یک خدمات توانبخشی برای گروه های مختلف افراد دارای معلولیت (چه افرادی که دارای مشکل جسمی و حرکتی هستند و چه سایر گروه ها مانند افرادی که دارای معلولیت شنوایی هستند) صورت گیرد.
قبادی دانا در ادامه از سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت قدردانی کرد و اظهار داشت: امید است که بتوانیم در ماه های آتی این تفاهم نامه را به شکل اجرایی و عملیاتی در آوریم و بهره آن برای ارتقای توانمندسازی و برقراری پوشش مناسب برای خدمات توانبخشی برای افراد دارای معلولیت در سطح کشور ایجاد شود و در گام های بعد بتوانیم برای سایر خدماتی که حالا تحت پوشش بیمه نیستند هم اقدام نماییم و همینطور بتوانیم همکاری سایر بیمه های پایه را هم در این موضوعات جلب نماییم که لازم است این اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰ دیده شود.
وی در همین راستا از مجلس خواست که در این حوزه همکاری مناسب را داشته باشند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: باتوجه به اینکه بیشتر از ۳۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت نیاز است و این اعتبار امسال تنها 1300 میلیارد تومان است، امید است در سال ۱۴۰۰ بودجه افزایش یابد تا بتوانیم خدمات بهتری را در جهت اجرای قانون به افراد دارای معلولیت و خانواده های آنها عرضه نماییم.
منبع:

1399/08/07
12:09:49
5.0 / 5
1432
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک