اپتیک optlab

خطر 30 درصدی بیماریهای مزمن ریوی در مصرف كنندگان سیگار الكترونیكی

خطر 30 درصدی بیماریهای مزمن ریوی در مصرف كنندگان سیگار الكترونیكی به گزارش اپتیك نتایج یك تحقیق نشان می دهد: خطر مبتلاشدن به بیماریهای مزمن ریوی در افراد مصرف كننده سیگار الكترونیكی 30 درصد بیشتر است.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: استعمال کنندگان سیگار الکترونیکی حدود ۳۰ درصد بیش از اشخاص دیگر در معرض مبتلاشدن به بیماریهای تنفسی از قبیل بیماری مزمن انسدادی ریه، برونشیت ریه و آسم هستند.
آمارها نشان می دهد: خطر مبتلاشدن به این بیماریهای مزمن در مصرف کنندگان فعلی سیگار الکترونیکی ۳۱ درصد بالاتر از افرادی است که استعمال سیگار الکترونیکی ندارند؛ درحالیکه افرادی که قبل از این سابقه مصرف داشته اند ۲۸ درصد در معرض مبتلاشدن به این بیماریها هستند.
پژوهشگران آمریکایی اظهار داشتند: در سال های اخیر شاهد افزایش قابل توجه مصرف سیگار الکترونیکی در بین جوانان هستیم که این روند حاکی از افزایش موارد مبتلاشدن به بیماری تنفسی در این افراد خواهد بود.
به گزارش اپتیک به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، بیماریهای تنفسی به مشکل در تنفس منجر شده و در صورتی که بیمار تحت درمان قرار نگیرد می تواند به مرگ منجر شود.
منبع:

1399/08/23
18:27:21
5.0 / 5
1128
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک