اپتیک optlab

تاثیر برخی دهان شویه ها در از بین بردن ویروس كرونا

تاثیر برخی دهان شویه ها در از بین بردن ویروس كرونا اپتیك: نتایج یك مطالعه جدید نشان میدهد كه استفاده از برخی انواع دهان شویه می تواند ظرف 30 ثانیه كروناویروس را در ˮشرایط آزمایشگاهیˮ از بین ببرد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، در این بررسی آزمایشگاهی مشخص شد که استفاده از دهان شویه می تواند عامل بیماری کووید-۱۹ را ظرف ۳۰ ثانیه از بین ببرد. هرچند انجام مطالعات بیشتر دراین زمینه و در وضعیت خارج از آزمایشگاه برای تایید اثربخشی آن ضروری ست.
در این مطالعه این مساله مورد بررسی قرار گرفت که آیا استفاده از دهان شویه می تواند سطح کروناویروس را در بزاق بیمار کم کند.
متخصصان علوم پزشکی دانشگاه کاردیف در ولز در بررسی های خود دریافتند که در نتایج آزمایشات مربوط به استفاده از دهان شویه های حاوی ۰.۰۷ درصد از ماده تشکیل دهنده "کلرید ستیل پیریدینیم" (CPC) نشانه امیدوارکننده ای از کاهش خطر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ مشاهده شده است.
یافته های بدست آمده تایید کننده مطالعه دیگری است که نشان میدهد مصرف دهان شویه های حاوی CPC در کاهش میزان کروناویروس موثر است.
به گزارش اسکای نیوز، در این بررسی آزمایشگاهی پژوهشگران شرایطی مشابه با نازوفارنکس و دهانه حلق فرد ایجاد کردند. این آزمایش بالینی که در مدت ۱۲ هفته انجام گرفت به تعیین اثر دهان شویه در کاهش بار کروناویروس در بزاق بیماران کمک می نماید.
منبع:

1399/08/27
21:10:41
5.0 / 5
1076
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک