اپتیک optlab

روایت شب یلدای كودكان بیمارستان قلب شهید رجایی

روایت شب یلدای كودكان بیمارستان قلب شهید رجایی اپتیک: جشن شب یلدای کودکان بستری در بخش های مختلف بیمارستان قلب شهید رجایی، امسال به گونه دیگری اجرا شد.


به گزارش اپتیک به نقل از مهر، با توجه به این که پدیده بیماری دارای ابعاد زیستی، روانی و اجتماعی است، می توان اظهار داشت که به رغم پیشرفت علمی درمان از بعد فیزیولوژیک در کشور، کمتر به جنبه های روانی و اجتماعی بیماری توجه شده است. در سالهای اخیر برای حل این نقیصه پروتکل هایی بر پایه مداخلات مددکاری اجتماعی از طرف وزارت بهداشت ابلاغ و مراکز درمانی ملزم به اجرای آنها شدند.
این پروتکل ها شامل ارزیابی روانی و اجتماعی، راند در بخش، مدیریت مورد، مشاوره و مداخله در بحران است. تسهیل پروسه درمان و پشتیبانی از گروه های پرخطر و اقشار لطمه پذیر در مقابله با مشکلات خانوادگی و اجتماعی، برنامه ریزی برای ترخیص و حمایت یابی های درون و برون سازمانی همچون وظایف مددکاران اجتماعی در مراقبت های بهداشتی است. بااینکه اغلب مدیران سطوح مختلف و آحاد مردم فقط حمایت مالی از بیماران را بعنوان شاخص کارهای مددکاری اجتماعی می شناسند اما باید اذعان کرد که مددکاران اجتماعی نقش های مختلف را در راه انجام وظایف حرفه ای بر عهده دارند. تسهیل گری، میانجی گری، مدافعه گری و آموزش دهنده همچون این نقش ها است.
هر کدام از این نقش ها در جای خود از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند، اما یکی از نقش های اصلی آنان نقش آموزش دهنده است. این نقش مهم اغلب به صورت آموزش مستقیم به بیماران در قالب تشکیل گروه های آموزشی برای بیماران انجام می شود. همین طور بمنظور افزایش ظرفیت مقابله ای بیماران و بهبود بهداشت روانی آنان، واحدهای مددکاری اجتماعی در بیمارستان ها با برگزاری جشن ها و آئین های ملی و مذهبی، اهتمام در ایجاد فضایی دلنشین و شاد برای بیماران بستری دارند.
با توجه به انتشار ویروس کرونا، امسال جشن آئینی یلدا در بیمارستان قلب و عروق شهید رجایی که همه ساله به همت واحد مددکاری اجتماعی و همکاری روابط عمومی بیمارستان برگزار می شد، شکل دیگری داشت. بمنظور رعایت پروتکل های بهداشتی در روز یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹ مراسم شب یلدا با مشارکت تعدادی از خیرین به شکل اهدای کارت هدیه و توزیع بسته «جوایز یلدا» بر بالین کودکان بستری در بخش های این بیمارستان، با هدف ارتقاء ظرفیت روحی و روانی کودکان بیمار انجام شد.


منبع:

1399/10/03
21:29:59
5.0 / 5
666
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک