اپتیک optlab

اعلام استانهای ركورددار مبتلاشدن و مرگ ناشی از كرونا در كشور

اعلام استانهای ركورددار مبتلاشدن و مرگ ناشی از كرونا در كشور اپتیک: سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به روند کاهش مبتلاشدن و مرگ ناشی از کرونا در کشور، اظهار داشت: وضعیت بیماری در استان های شمالی دارای روند نسبتا صعودی است و در مجموع شرایط حال حاضر بیماری در کشور را باید ناپایدار، حساس و شکننده تلقی نماییم.به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری با اعلان اینکه هم اکنون هیچ شهرستان قرمزی در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: هم اکنون ۱۰۸ شهرستان در وضعیت نارنجی یعنی پرخطر و ۳۴۰ شهرستان در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط بیماری قرار دارند.

وی اضافه کرد: در هفته گذشته میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همین طور میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری نسبت به هفته ماقبل دارای روند کاهشی بوده است. میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته اول دی ماه حدود ۸ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز به ترتیب در استان های مازندان، گلستان و تهران بوده است. همین طور میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور در هفته اول دی ماه حدود ۱۶ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز مرگ و میر به ترتیب در استان های خراسان جنوبی، اردبیل، زنجان و گلستان بوده است.

لاری اظهار داشت: با وجود مشاهده شیب نزولی نسبتا مطلوب در موارد ابتلا، بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور که مرهون همکاری خوب مردم کشور با همکاران نظام سلامت است، اما وضعیت بیماری در استان های شمالی دارای روند نسبتا صعودی است و در مجموع شرایط حال حاضر بیماری در کشور را باید ناپایدار، حساس و شکننده تلقی نماییم.

وی اشاره کرد: هرگونه عادی انگاری شرایط و سهل انگاری در عمل به سفارش های بهداشتی، زمینه ای را جهت خیز مجدد بیماری در کشور فراهم خواهدنمود. امیدواریم با ایستادگی مردم فهیم کشور در عمل به سفارش های بهداشتی و پرهیز از هرگونه رفتار بهداشتی خطر آفرین شاهد تداوم روند کاهشی در کشور باشیم.

منبع:

1399/10/07
12:08:55
5.0 / 5
633
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک