اپتیک optlab
محققان انگلیسی هشدار می دهند؛

خطر علایم كووید 19 در افراد سیگاری شدیدتر است

خطر علایم كووید 19 در افراد سیگاری شدیدتر است اپتیک: نتایج یک مطالعه نشان داده است که سیگار کشیدن با افزایش ریسک علایم کووید ۱۹ همراه می باشد و افراد سیگاری بیشتر از افراد غیر سیگاری در بیمارستان بستری می شوند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، محققان کالج کینگ لندن در مطالعه ای به بررسی رابطه بین سیگارکشیدن و شدت بیماری کووید ۱۹ پرداختند.
محققان مشاهده نمودند در مقایسه با غیرسیگاری ها، سیگاری های فعلی ۱۴ درصد بیشتر احتمال دارد که به سه نوع علامت اصلی کووید ۱۹ گرفتار شوند: تب، سرفه مداوم و تنگی نفس.
همچنین افراد سیگاری فعلی بیشتر از افراد غیرسیگاری دارای علایم هستند. در افراد سیگاری ۲۹ درصد بیشتر احتمال گزارش بیشتر از ۵ علایم در رابطه با کووید ۱۹ و ۵۰ درصد بیشتر گزارش بیشتر از ۱۰ مورد از علایم این بیماری نظیر از دست دادن حش بویایی، بی اشتهایی، اسهال، خستگی، گیجی یا درد عضلانی گزارش شده است. بروز علایم بیشتر مبین شدت بیشتر بیماری کووید ۱۹ است.
محققان سفارش کردند که راهکار ترک سیگار باید بعنوان راهی برای رفع کووید ۱۹ در نظر گرفته شود، چونکه سیگار کشیدن هم احتمال بیماری و هم شدت بیماری را زیاد می کند.


منبع:

1399/10/19
22:40:22
0.0 / 5
524
تگهای خبر: بیمار , بیمارستان , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک