اپتیک optlab
محققان می گویند؛

شیوه های مشترك مذهب و روانشناسی در كاهش غم و ناراحتی

شیوه های مشترك مذهب و روانشناسی در كاهش غم و ناراحتی یک مطالعه جدید نشان داده است افراد مذهبی در رویارویی با بحران های زندگی از شیوه های مورداستفاده روانشناسان برای کنترل احساسات و هیجانات شان استفاده می نمایند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، محققان دانشگاه ایلینوی آمریکا دریافتند افراد مذهبی به دنبال روشهای مثبت اندیشیدن در مورد سختی ها هستند، روشی که روانشناسان آنرا "ارزیابی مجدد شناختی" می نامند. آنها همینطور تمایل دارند به توانایی خود در مواجهه با سختی ها اطمینان داشته باشند، صفتی که "خودکارآمدی مقابله ای" نامیده می شود. مطالعات نشان داده که هر دو این شیوه ها، علایم اضطراب و افسردگی را کم می کنند.
«ساندا دولکاس» سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: به نظر می آید که افراد مذهبی از برخی ابزارهای مشابه استفاده می نمایند که روانشناسان در افزایش آرامش و کاهش ناراحتی موثر می دانند. این نشان داده است که در رویارویی با سختی ها و دشواری ها، علم و مذهب در یک راستا هستند.
محققان در این مطالعه، ۲۰۳ شرکت کننده سالم و فاقد افسردگی یا اضطراب را انتخاب کردند. ۵۷ نفر از این شرکت کنندگان به سوالاتی در مورد دینداری یا روحیه مذهبی شان پاسخ دادند. از آنها در مورد نحوه رویاروی شان با مشکلات و ناراحتی ها سوال پرسیده شد.
محققان دریافتند افراد مذهبی در مقابله با مشکلات می توانند علایم اضطراب یا افسردگی شان را کاهش دهند.


منبع:

1399/10/21
13:48:46
0.0 / 5
750
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک