اپتیک optlab
كولیوند :

كاهش ۲۰ درصدی جابه جایی بیماران كرونایی در پایتخت

كاهش ۲۰ درصدی جابه جایی بیماران كرونایی در پایتخت به گزارش اپتیک رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی از کاهش انتقال بیماران کرونایی با آمبولانس در پایتخت اطلاع داد و اظهار داشت: استفاده از آمبولانس ها برای جابه جایی بیماران کرونایی در پایتخت یک پنجم شده است.پیرحسین کولیوند در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در گام چهارم ارائه خدمات به بیماران کرونائی، وزارت بهداشت عملیات جدیدی را با همکاری بسیج آغاز کرد که البته تمامی دستگاهها پای کار آمدند.
وی اضافه کرد: حدود شش راهبرد برای این کار در نظر گرفتیم که اولین راهبرد ما تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی بود.
رئیس اورژانس کشور اشاره کرد: انجام تست های گسترده و هدفمند از افرادی که با بیماران کرونائی در ارتباط بودند، دومین راهبرد و بیمار یابی فعال، جداسازی و رهگیری هوشمند سومین راهبرد ما بود.
کولیوند اظهار داشت: آموزش و اطلاع رسانی و همین طور حفاظت از گروه های لطمه پذیر هم مانند سالمندان، بیماران دارای بیماری مزمن و حاد و مادران حامله از دیگر راهبردهای ما بودند.
وی افزود: همین طور فرآیندهای رهگیری و ارائه خدمات سرپایی کمک کرد تا بستری ها در بیمارستان ها کم شود.
تشریح اقدامات انجام شده در طرح سراسری شهید سلیمانی
رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا (طرح شهید قاسم سلیمانی) به اجرای طرح شهید سلیمانی برای کاهش شیوع بیماری کرونا در کشور اشاره و تاکید کرد: در طرح شهید سلیمانی سه تیم تشکیل دادیم. هر کدام از این تیم ها در قالب اولویت های اصلی که شامل حمایت، مراقبت و نظارت بودند فعالیت کردند.
کولیوند با اشاره به عملکرد تیم های حمایتی در طرح شهید سلیمانی اشاره کرد: اغلب بسیجیان خصوصاً بسیج جامعه پزشکی در تیم های حمایتی فعالیت کردند، اهدافشان هوشمند و هدفمند بود و در کنار خدماتی که به بیماران مبتلا به کرونا می دادند، به فکر تغذیه و اقتصاد خانواده های درگیر و لطمه دیده از این بیماری هم بودند.
در طرح شهید سلیمانی جدا از بیماریابی و درمان به فکر تغذیه و اقتصاد خانواده های درگیر و لطمه دیده از این بیماری هم بودیم
وی اشاره کرد: تیم بعدی، تیم های مراقبتی است که وزارت بهداشت شامل معاونت بهداشت و درمان، اورژانس و دیگر زیرمجموعه ها همگی فعال بودند و تمام وقت خودرا به بیماران اختصاص می دادند.
رئیس قرارگاه شهید سلیمانی اظهار داشت: مدیران و فرماندهان در تیم های مراقبتی، اعضای تیم را به دقت انتخاب می کردند و افرادی را که رصد می کردند تا زمان بهبودی کامل رها نمی کردند.
کولیوند اضافه کرد: دوستان هلال احمر نیز با کمک سایر همکاران ما در وزارت بهداشت در تیم های نظارتی فعال بودند و بر عملکرد دستگاهها، تاکسیرانی، اتوبوسرانی، فرودگاه ها، فروشگاه ها و غیره نظارت می کردند. آموزش های لازم را به آنان می دادند و حتی اگر نیاز می شد، نهاد یا مغازه متخلف را پلمپ می کردند.
وی افزود: زمانی که خودمان را با کشورهای پیشرفته دنیا مقایسه می نماییم می بینیم که در مهار این بیماری وضعیت خوبی داریم. با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی هر کسی هر کاری را بلد بود، دریغ نکرد. افرادی که مهمانسرا و مراکز سیاحتی داشتند هم این محل ها را در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار دادند.
کاهش آمار فوتی ها و مبتلایان به ویروس کرونا فراتر از انتظار ما بود
کولیوند اظهار داشت: ما پیش بینی می کردیم در طرح شهید قاسم سلیمانی در ماه اول ۱۰ درصد کاهش فوتی و ۳۰ درصد کاهش بستری ها را داشته باشیم اما بر طبق آماری که اعلام گردید دریافتیم که در همین ماه اول ۸۰ درصد در بخش بستری ها و ۷۵ درصد در تعداد فوتی ها کاهش پیدا کردیم.
وی گفت: در اورژانس هم کار سبک تر شد و پس از ماه ها می توانیم به همکارانمان در بخش اورژانس مرخصی بدهیم. ما در ماه های اول این بیماری در قسمت دیسپچ دو برابر نیرو قرار داده بودیم اما الان شرایط آرام تری نسبت به دو ماه قبل داریم.
رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا (طرح شهید قاسم سلیمانی) اظهار داشت: ما در تهران ۵۰ آمبولانس را برای انتقال و جابجایی بیماران کرونائی اختصاص داده بودیم که هم اکنون با بهبود شرایط روزانه ۱۰ تا از این آمبولانس ها به کار گیری می شود یعنی آمار استفاده از آمبولانس بیماران کرونائی به یک پنجم رسیده است.
کولیوند در آخر و با اشاره به اینکه شدت بیماری کرونا در کشور کم شده است، اشاره کرد: برمبنای آمار بیش از ۸۵ الی ۹۰ درصد مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.


منبع:

1399/10/23
23:26:45
0.0 / 5
446
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک