آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانی همه گیری كرونا آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۱۰۵ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۲۹۲ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۲۹۴ هزار و ۵۳۴ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۷۷ میلیون و ۱۱۴ هزار و ۹۵۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۲۷.۲ میلیون مبتلا و بیشتر از ۴۶۶ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۱۰.۸ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۳ میلیون نفر فراتر رفته است.
همینطور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس هم از ۱۱۰ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۹۰ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همینطور فرانسه بیشتر از ۷۷ هزار، روسیه بیشتر از ۷۵ هزار و اسپانیا هم بیشتر از ۶۰ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، آلمان با بیشتر از ۶۰ هزار، ایران با بیشتر از ۵۸ هزار، کلمبیا با بیشتر از ۵۵ هزار، آرژانتین با بیشتر از ۴۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۴۵ هزار و پرو با بیشتر از ۴۱ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۷ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۸۹۰ مبتلا، ۴۶۶ هزار و ۹۸۸ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۸۰۳ هزار و ۵۳۳ مبتلا، ۱۵۴ هزار و ۸۶۲ قربانی
۳. برزیل: ۹ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۷۶۹ مبتلا، ۲۲۸ هزار و ۸۸۳ قربانی
۴. روسیه: سه میلیون و ۹۱۷ هزار و ۹۱۸ مبتلا، ۷۵ هزار و ۲۰۵ قربانی
۵. انگلیس: سه میلیون و ۸۹۲ هزار و ۴۵۹ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۲۵۰ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۲۷۴ هزار و ۶۰۸ مبتلا، ۷۷ هزار و ۹۵۲ قربانی
۷. اسپانیا: دو میلیون و ۹۴۳ هزار و ۳۴۹ مبتلا، ۶۰ هزار و ۸۰۲ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۵۹۷ هزار و ۴۴۶ مبتلا، ۹۰ هزار و ۲۴۱ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۵۰۸ هزار و ۹۸۸ مبتلا، ۲۶ هزار و ۴۶۷ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۲۶۵ هزار و ۵۳۶ مبتلا، ۶۰ هزار و ۸۸۵ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۲۰ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین، پرو، اندونزی و جمهوری چک هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1399/11/17
13:47:22
0.0 / 5
455
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک