اپتیک optlab

روشی جدید برای درمان دیابت نوع یك

روشی جدید برای درمان دیابت نوع یك به گزارش اپتیك محققان یك رشته پلیمری حاوی صدها هزار سلول تولید كننده انسولین ساخته اند كه می توان از آن برای درمان دیابت نوع یك بهره برد.به گزارش اپتیك به نقل از نیواطلس، گروهی از محققان روشی انقلابی برای درمان دیابت نوع ۱ یافته اند. آنها با الهام از تار عنكبوت یك رشته پلیمری از ذرات با قابلیت ایمپلنت آسان ساخته اند كه صدها هزار سلول تولید كننده انسولین دارد. این رشته را می توان به راحتی هم حذف نمود.
در دیابت نوع یك سیستم ایمنی بدنی خوشه سلول های تولید كننده انسولین در پانكراس را ویران می كند. ازاین رو محققان سالهاست كه مشغول كار روی روشی نوین هستند تا سلول های انسولین ساز جدید و با قابلیت عملكرد در بدن انسان بسازند.
درهمین راستا روش جدید برای انتقال انسولین شامل رشته پلیمری از ذرات نانو است. این رشته با هیدروژل آلژینات پوشیده می گردد. لایه هیدروژل سلول های انسولین ساز را از هرگونه حمله سیستم ایمنی بدن حفظ می نماید و رشته پلیمری هم سبب می گردد این وسیله به راحتی و به وسیله عمل لاپاروسكوپیك در بدن ایمپلنت یا حذف شود.
این روش TRAFFIC نام گرفته و محققان به صورت موفقیت آمیز آن را در موش ها آزمایش كرده اند. رشته ای یك اینچی می تواند گلوكز خون حیوان را دو روز بعد از ایمپلنت به صورت موثر كاست. همینطور حذف نمونه های ۱۰ اینچی این رشته در سگ ها آزمایش شد.
 

1396/10/13
14:11:15
5.0 / 5
5793
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک