اپتیک optlab
یافته محققان اسپانیایی؛

نوشیدن قهوه پیش از ورزش به چربی سوزی بیشتر كمك می نماید

نوشیدن قهوه پیش از ورزش به چربی سوزی بیشتر كمك می نماید اپتیک: تحقیقات قبلی ارتباط بین مصرف کافئین و افزایش عملکرد ورزشی را نشان داده اند. با این وجود، اطلاعات محدودی در مورد اینکه آیا کافئین توانایی بدن در چربی سوزی را زیاد می کند، وجود دارد.به گزارش اپتیک به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، دانشمندان با استفاده از آزمایشات درجه بندی شده در مردان فعال، اثر کافئین بر اکسیداسیون چربی را در جلسات تمرین ورزشی بامداد و بعدازظهر بررسی کردند.
محققان شواهدی یافتند که نشان داده است مصرف مقدار کافئین معادل یک فنجان قهوه قوی ۳۰ دقیقه پیش از ورزش هوازی منجر به افزایش چربی سوزی می شود، بخصوص اگر فعالیت در بعدازظهر صورت گیرد.
کافئین محرکی است که به صورت طبیعی در دانه های قهوه، برگ چای و دانه های کاکائو وجود دارد. نوشیدنی های انرژی زا تجاری، تنقلات و خیلی از غذاهای دیگر هم حاوی کافئین افزودنی هستند. مصرف نسبی این محرک امکان دارد سبب افزایش هوشیاری، عملکرد شناختی و کاهش وزن شود.
سازمان غذا و دارو به بزرگسالان سالم سفارش می کند بیشتر از ۴۰۰ میلی گرم کافئین در روز معادل حدود ۴ یا ۵ فنجان قهوه مصرف نکنند.
بررسی محققان دانشگاه گرانادا اسپانیا نشان داده است که کافئین می تواند با افزایش قدرت بی هوازی، استقامت هوازی و استقامت و قدرت عضلات، عملکرد ورزشی را افزایش دهد. داده ها همینطور نشان می دهند که تاثیر مثبت کافئین بر روی این نشانگرهای عملکردی در خلال جلسات ورزش هوازی بیشتر از ورزش بی هوازی است.
در این مطالعه، ۱۵ مرد پرتحرک و فعال با میانگین سنی ۳۲ سال مورد مطالعه قرار گرفتند. شرکت کنندگان بامداد و بعدازظهر ورزش می کردند و ۳۰ دقیقه پیش از هر ورزش ۳ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن شأن، کافئین مصرف می کردند.
«فرانچیسکو آمارو گاته»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «نتایج مطالعه ما نشان داد که مصرف شدید کافئین ۳۰ دقیقه پیش از انجام آزمایش ورزش هوازی، حداکثر اکسیداسیون چربی را در طول ورزش بدون توجه به زمان روز بالا می برد.»
محققان پیشنهاد می کنند که مصرف یک فنجان قهوه یا مقدار کافی کافئین کمی پیش از یک تمرین هوازی با شدت متوسط در پس از ظهر بهترین راهکار برای حداکثر اکسیداسیون چربی در کل بدن است.

1400/01/12
15:07:05
5.0 / 5
571
تگهای خبر: آزمایش , دارو , دانش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک