فرمانده ستاد مقابله با كرونا در تهران:

كنترل اپیدمی در پایتخت با تعابیر غیر علمی محقق نمی گردد

كنترل اپیدمی در پایتخت با تعابیر غیر علمی محقق نمی گردد اپتیک: فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران با اشاره به اینکه همچنان تاکید ما بر تعطیلی تهران است اظهار داشت: محدودیت های فعلی فقط بازی با الفاظ است و کنترل اپیدمی با تعابیر غیر علمی محقق نمی گردد.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، علیرضا زالی عصر شنبه در جمع خبرنگاران درباب وضعیت کرونا و ترددها در پایتخت با وجود اعلام شرایط قرمز گفت: همچنان تاکید ما بر تعطیلی شهر تهران است و در غیر این صورت نمی توانیم مرگ و میر را کنترل نماییم.
زالی با اشاره به اینکه چیزی که امروز در شهر می بینیم فقط بازی با الفاظ است و تعطیلی شهر نیست اظهار داشت: اگر قرار باشد ادارات با یک سوم کار کنند، طبیعتاً ارباب رجوع نیز در ادارات حضور پیدا می کنند و این شیوه روش مبارزه با اپیدمی نیست.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران بیان داشت: پیش از اینکه بخواهیم با کسی که کارمند است برخورد نماییم باید تضامینی برای پشتیبانی از این کارمندان و افراد در نظر بگیریم چونکه این افراد نمی توانند سرخود در محل کار حاضر نشوند.
وی عنوان داشت: تا زمانی که تعبیرها سلیقه ای، غیرعلمی و کارشناسی نشده باشد کنترل اپیدمی محقق نمی گردد و طی هفته گذشته هم بارها اخطار و هشدار دادیم که تنها چاره فعلی پایتخت باتوجه به رشد و نرخ بالای ابتلاء برای کنترل اپیدمی، تعطیلی شهر است.
زالی با اشاره به اینکه هم اکنون هیچ تغییری در ریتم شهر دیده نمی گردد اضافه کرد: طی هفته گذشته با وجود اعلام شرایط قرمز بیش از ۸۰۰ هزار نفر از مترو بهره برده اند و با این شکل بیماری قابل کنترل نخواهد بود.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اعلان اینکه در کل استان تهران فقط ۷۰۰ کارشناس بهداشت عمومی داریم، اظهار داشت: این تعداد نیز بسیار خسته هستند و خیلی از افراد مسئول اعتقادی به انجام وظایف خود در حیطه کنترل و نظارت بر شیوه نامه های بهداشتی ندارند و امروز ۷۰ بیمار فوتی در تهران داشته ایم و با این روند مرگ و میر در تهران ادامه دار خواهد بود.منبع:

1400/01/22
13:00:02
5.0 / 5
415
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک