دین پرست خبر داد؛

اعلام تازه ترین رتبه بندی استانها در رعایت پروتكلهای بهداشتی

اعلام تازه ترین رتبه بندی استانها در رعایت پروتكلهای بهداشتی دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا اظهار داشت: آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد کمترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی را داشتند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، بابک دین پرست، معاون توسعه منطقه ای وزارت کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، آخرین وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح استان های کشور، در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت ماه را اعلام نمود.
وی خاطر نشان کرد؛ در بازه زمانی یاد شده، طبق گزارش وزارت بهداشت، رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح چهار استان آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و کهکیلویه و بویراحمد بین ۳۳ تا ۴۸ درصد بوده است.
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، اضافه کرد: در همین مدت، رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح ۱۰ استان آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کردستان، گیلان، گلستان، لرستان، همدان، مرکزی و مازندران بین ۴۹ تا ۵۸ درصد بوده است.
معاون توسعه منطقه ای وزیر کشور، ۱۰ استانی که رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح آنها در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت ماه بین ۵۹ تا ۶۵ درصد، ثبت شده است را شامل؛ اصفهان، البرز، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، قم، کرمانشاه، کرمان و هرمزگان بر شمرد.
دین پرست، رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح ۷ استان اردبیل، ایلام، تهران، زنجان، سمنان، قزوین و یزد را در همین بازه زمانی بین ۶۶ تا ۷۸ درصد اعلام نمود.
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا اشاره کرد: از مقایسه وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح استان های کشور در دو بازه زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین و ۱ تا ۸ اردیبهشت ما، شاهد برخی تغییرات در رتبه بندی استانها هستیم.
دین پرست در تحلیل رده بندی جدید استانها درباب رعایت پروتکلهای بهداشتی افزود: در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت، شاهد حذف پایین ترین سطح بندی استانها در رعایت پروتکلهای بهداشتی در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین هستیم که به مفهوم خروج دو استان ایلام و سیستان و بلوچستان از دامنه فوق است. البته استان سیستان و بلوچستان، کماکان در پایین ترین سطح از رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور (۳۳ تا ۴۸ درصد) قرار دارد، اما استان ایلام با جهش چشم گیر، به گروه استان هایی که بالاترین سطح رعایت پروتکل ها (۶۶ تا ۷۸ درصد) دارند، پیوسته است.
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا اضافه کرد: استان های آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد که میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در آنها، در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین ماه، بین ۳۳ تا ۵۵ درصد بود، در دوره زمانی ۱ تا ۸ اردیبهشت، در گروه استان هایی قرار گفته اند که رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح آنها بین ۳۳ تا ۴۷ درصد بوده که نشان از ثابت بودن وضعیت و حتی تنزل میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در بعضی از این استانها دارد.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه؛ استان های زنجان، تهران، سمنان و یزد، همچون دوره مورد بررسی قبلی، کماکان در میان استان هایی قرار دارند که دارای بیشترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی هستند، اظهار داشت: دو استان اردبیل و قزوین که در دوره قبل در گروه استان های با درصد رعایت ۳۳ تا ۵۵ دستورالعمل های بهداشتی بودند، در این بازه زمانی در کنار استان های دارای بالاترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی قرار گرفته اند.
دین پرست اشاره کرد: این همه در حالیست که سطح مورد انتظار از اجرای پروتکلهای بهداشتی، برای مهار بیماری و خروج از موج چهارم، حداقل ۹۰ درصد می باشد.
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، در فراز دیگری از گفتگوی خود با پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، با بیان آخرین وضعیت کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت، اظهار داشت: در طول این مدت، از مجموع تعداد کل ۳۵۷۷۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی، تعداد ۳۱۰۰۳۳ واحد، یعنی قریب به ۹ درصد کل واحدها بصورت میدانی بازرسی شده اند که در نتیجه این بازرسی ها؛ ۴۰۴۲۲ مورد منجر به دادن تذکر و معرفی به مراجع قضائی گردیده و ۵۲۰۲ مورد نیز پلمپ صورت گرفته است.
دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در آخر اعلام نمود، از آنجایی که به سبب مفاد بند ۴ سیزدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی که در ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ برگزار و مصوبات آن از طرف وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ابلاغ گردیده است، مقرر گردید که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ با تاکید بر اختیارات و مسئولیت های قانونی خود و به ویژه کمیته عالی نظارت، ضمن انجام تکالیف و وظایف قانونی مربوطه، گزارشات هفتگی مربوط به آخرین تحولات مربوط به دو حوزه وضعیت اجرای پروتکلهای بهداشتی در کشور در مقابله با ویروس کرونا و همین طور وضعیت کووید- ۱۹ در سراسر کشور را در مقایسه با هفته قبل به همراه مصادیق دقیق تخلفات و تعلل بخش های مختلف در سطح کشور، به قرارگاه عملیاتی منعکس نماید که بطور قطع روند اعلامی؛ بعنوان با اهمیت ترین شاخص ارزیابی عملکرد ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا، در مهار این بیماری محسوب خواهد شد، پس این قرارگاه در انتظار اعلام مصادیق دقیق تخلفات و تعلل بخش های مختلف در سطح کشور، از طرف وزارت بهداشت و کمیته عالی نظارت، جهت بررسی و برخورد قانونی با تعلل کنندگان و متخلفین است.

1400/02/15
10:20:47
5.0 / 5
158
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک