خواسته تعدادی از رهبران سابق جهان از گروه 7 برای پرداخت هزینه واكسیناسیون كووید-19

خواسته تعدادی از رهبران سابق جهان از گروه 7 برای پرداخت هزینه واكسیناسیون كووید-19 بالغ بر ۱۰۰ تن از مقام های سابق شامل روسای جمهور، نخست وزیران و وزرای امور خارجه، از کشورهای ثروتمند عضو گروه اقتصادی هفت خواستند تا به منظور کمک به متوقف سازی جهش کروناویروس و بازگشتش بعنوان یک تهدید جهانی، هزینه واکسیناسیون جهانی در ارتباط با کروناویروس را پرداخت کنند.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مقامات و رهبران ارشد این درخواست را در آستانه نشست گروه هفت در انگلیس که از روز جمعه آینده شروع شده و در جریانش مقرر است جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با رهبران انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، کانادا و ژاپن دیدار داشته باشد، مطرح نمودند.
این مقامات و رهبران ارشد سابق کشورهای جهان در نامه خود به گروه هفت گفتند، همکاری جهانی در سال ۲۰۲۰ شکست خورد اما سال ۲۰۲۱ می تواند یک دوره جدید را رقم بزند.
در این نامه تصریح شد: این که گروه هفت و گروه ۲۰ با حمایتشان واکسنها را آماده کرده و در دسترس کشورهای با سطح در آمد متوسط و پایین قرار دهند یک کار خیریه نیست بلکه در جهت منافع راهبردی هر کشوری است.
همچون امضا کننده های این نامه گوردون براون و تونی بلر، نخست وزیران اسبق انگلیس، بان کی مون، دبیر کل سابق سازمان ملل و ۱۵ تن از رهبران سابق آفریقا بودند.
آنها تصریح داشتند، گروه هفت و رهبران دیگری که به اجلاسش دعوت شده اند باید تضمین کنند که برای مبارزه با همه گیری در سطح جهان به پرداخت هزینه ای بالغ بر حدود ۳۰ میلیارد دلار در سال برای مدت دو سال بپردازند.
براون اظهار نمود: پرداخت این پول از جانب گروه هفت کار خیریه نیست، این حفاظت از خود به منظور متوقف ساختن گسترش و جهش بیماری و بازگشت باردیگر آن برای تهدید همه ما است.
وی در اطلاعیه ای اظهار داشت: هزینه کردن به میزان ۳۰ پنس (۰.۴۳ دلار) به ازای هر شخص در هفته در انگلیس هزینه ای کوچک است که به منظور بهترین سیاست بیمه در جهان پرداخت می شود.
به تازگی یک نظرسنجی از جانب بنیاد خیریه "کودکان را نجات دهید" دریافت که حمایت عمومی قدرتمندی در آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و کانادا از پرداخت مبلغ ۶۶ میلیارد دلاری مورد نیاز برای واکسنهای کووید-۱۹ در سطح جهانی از جانب گروه هفت وجود دارد.
منبع:

1400/03/17
13:22:58
5.0 / 5
286
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک