تأثیر ورزش بر کاهش التهاب مزمن

تأثیر ورزش بر کاهش التهاب مزمن به گزارش اپتیک خراسان رضوی ورزش مواد شبه کانابیس (شاهدانه) در بدن را زیاد می کند و به نوبه خود به کاهش التهاب کمک می نماید و به صورت بالقوه می تواند به درمان برخی بیماری ها مانند آرتریت، سرطان و بیماری قلبی کمک نماید.


به نقل از یورکالرت، در تحقیق جدیدی کارشناسان دانشگاه ناتینگهام انگلستان دریافتند که مداخله ورزشی در افراد مبتلا به آرتریت نه تنها درد آنان بلکه سطوح مواد التهابی (موسوم به سیتوکین ها) را هم می کاهد. همینطور ورزش سطوح مواد شبه کانابیس را که توسط بدن آنان تولید می شود به نام اندوکانابینوئیدها را افزایش داد. جالب اینجاست روشی که ورزش منجر به این تغییرات شد با تغییر میکروب های روده همراه بود.
اهمیت ورزش در کاهش التهاب مزمن که به نوبه خود سبب خیلی از بیماری ها ازجمله سرطان، آرتریت و بیماری های قلبی می شود، شناخته شده است اما اطلاعات کمی در مورد چگونگی کاهش التهاب وجود دارد.
گروهی از دانشمندان به سرپرستی پروفسور آنا والدز از دانشکده پزشکی این دانشگاه، ۷۸ فرد مبتلا به آرتریت را مورد آزمایش قرار دادند. ۳۸ نفر از آنان به مدت ۶ هفته هر روز ۱۵ دقیقه تمرینات تقویت عضلات انجام دادند و ۴۰ نفر هیچ کاری انجام ندادند.
در انتها تحقیق، شرکت کنندگانی که مداخله ورزشی را انجام دادند نه تنها درد خویش را کاهش دادند بلکه میکروب های بیشتری در روده شان داشتند که مواد ضدالتهابی، سطوح پایین تر سیتوکین ها و سطوح بالاتر اندوکانابینوئیدها را تولید می کردند.
افزایش اندوکانابینوئیدها به شدت با تغییرات در میکروب های روده و مواد ضدالتهابی ساخته شده توسط میکروب های روده به نام اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه (SCFAS) مرتبط بود. در واقع، حداقل یک سوم از اثرات ضدالتهابی میکروبیوم روده به علت افزایش اندوکانابینوئیدها بود.
دکتر آمریتا ویجی، محقق دانشکده پزشکی و محقق ارشد این تحقیق اظهار داشت: «تحقیق ما به وضوح نشان داده است که ورزش سبب افزایش مواد کانابیس گونه در بدن می شود که می تواند در خیلی از شرایط تأثیر مثبت داشته باشد.»
یافته های این تحقیق در مجله Gut Microbes انتشار یافته است.1400/08/27
14:42:50
5.0 / 5
203
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک