در گفت وگو با اپتیك اعلام شد

اغلب شهرهای تهران در شرایط زرد کرونا

اغلب شهرهای تهران در شرایط زرد کرونا به گزارش اپتیک فرمانده ستاد مقابله باکرونا در استان تهران، ضمن تشریح وضعیت کرونا در پایتخت، مهم ترین اقدامات برای مبارزه با سویه «اُمیکرون» کرونا را رعایت پروتکلهای بهداشتی خواند و اظهار داشت: اصولا ویروس کرونا مرز نمی شناسد و به سرعت می تواند فراگیر شود؛ اما همه ویروس ها به رعایت شیوه نامه های بهداشتی پاسخ می دهند و همچنان زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در اماکن پر تجمع در مقاوم ترین سوش های ویروس هم موثر است.


دکتر علیرضا زالی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به این که خوشبختانه تهران در شرایط مطلوبی به سر می برد، اظهار داشت: از نظر تعداد موارد ابتلای سرپایی و بستری و بخش های مراقبت ویژه در شرایط نسبتا خوبی هستیم و نسبت به هفته های گذشته شاخصهای مربوطه کاسته شده است. در طول ۱۱ هفته گذشته این هفته و هفته ماقبل، کمترین میزان مرگ و میر را در پایتخت داشتیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه شهرهای ملارد، رباط کریم، بهارستان و پیشوا به شرایط آبی رسیدند و در پایتخت شهر قرمز و نارنجی نداریم و عمده شهرهای استان زرد هستند.
او با تکیه بر شکننده بودن شرایط، خاطرنشان کرد: تعداد قلیلی از مردم در تهران هنوز واکسینه نشدند که پوشش جامع این بخش می تواند کمک نماید که میزان خطر کاسته شود. همه نقاط خلاء و کور در واکسیناسیون، بالقوه خطرآفرین است و باید به این سمت حرکت نماییم که فراگیری واکسیناسیون را افزایش دهیم.
وی ادامه داد: گستردگی واکسیناسیون علیرغم این که خطر مرگ و میر را می کاهد، سبب اثربخشی بیشتر برنامه ها بوده و بر میزان بستری هم اثر مثبتی داشته و در نهایت سبب ابتر شدن چرخه ویروس در طبیعت می شود. وقتی در یک جامعه بالاتر از ۸۰ درصد واکسیناسیون موثر داشته باشیم، تدریجا از نظر همه گیری شناسی، چرخش ویروس هم که می تواند جهش جدید ایجاد نماید، متوقف می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد سویه جدید کرونا تحت عنوان «اُمیکرون»، بیان نمود: ما باید بتوانیم مراقبت های مورد ضرورت را شامل مبادی هوایی و دریایی به صورت کامل انجام دهیم. خوشبختانه با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل های جدی برای این امر بویژه درباره پروازهایی با مبداء کشورهای آفریقایی در دستور کار قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: اصولا ویروس کرونا مرز نمی شناسد و به سرعت می تواند فراگیر شده و توسعه یابد؛ اما خوشبختانه همه ویروس ها به رعایت شیوه نامه های بهداشتی پاسخ می دهند و کماکان زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در اماکن پر تجمع در مقاوم ترین سوش های ویروس هم موثر است.
منبع:

1400/09/08
10:38:58
5.0 / 5
245
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دانش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک