ریز واردات ۱۵۰ میلیون دوز واکسن

ریز واردات ۱۵۰ میلیون دوز واکسن به گزارش اپتیک بر اساس گزارش گمرک ایران تابحال بیشتر از ۱۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا از ۱۱ کشور وارد ایران شده است.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، بر مبنای گزارشی که از جانب ارونقی -معاون فنی گمرک ایران- به دارایی-رئیس سازمان غذا و دارو - در ارتباط با آخرین وضعیت واردات واکسن اعلام شده است، از نیمه بهمن سال قبل تا ۲۶ آذر ماه سال جاری در مجموع ۱۵۰ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۳۰۸ دوز واکسن کرونا طی ۸۷ مرحله و از راه فرودگاه امام خمینی (ره) وارد ایران شده که بعد از انجام فوری تشریفات گمرکی به صورت حمل یکسره، شبانه روزی و از پای پرواز به صورت مستقیم تحویل وزارت بهداشت شده است.
واکسن های وارداتی شامل سینوفارم چینی، آسترازنکا چند ملیتی، اسپوتنیک روسی و بهارات هند است که از کشورهای چین، ژاپن، ایتالیا، آلمان، هلند، اتریش، لهستان، کره جنوبی، یونان، روسیه و هندوستان وارد شده است.
گزارش معاون فنی گمرک ایران در ارتباط با جزئیات واردات واکسن از این حکایت دارد که از ۱۵۰ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۳۰۸ دوز وارداتی، عموما در ارتباط با سینوفارم چین با ۸۷.۶ درصد است؛ به صورتی که طی ۵۱ مرحله حدود ۱۳۱ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۴۹۸ دوز از این واکسن وارد ایران شده است.
همینطور چهار میلیون و ۹۱ هزار و ۲۰۰ دوز اسپوتنیک روسیه، دو میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ هزار دوز آسترازنکا از چین، دو میلیون و ۵۲۹ هزار و ۴۰۰ دوز آسترازنکا از هلند، یک میلیون و ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز آسترازنکا از کره جنوبی دیگر محموله های وارداتی واکسن است.
در سایر واردات صورت گرفته یک میلیون و ۴۵۲ هزار دوز آسترازنکا از ایتالیا، یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دوز آسترازنکا از چین، یک میلیون و ۱۲۵ هزار دوز بهارات از هندوستان، یک میلیون دوز آسترازنکا از اتریش و یک میلیون دوز آسترازنکا از لهستان ثبت شده است.
۹۶۳ هزار دوز آسترازنکا از روسیه، ۱۵۰ هزار دوز آسترازنکا از یونان و ۱۳۱ هزار دوز دیگر از این واکسن، دیگر محموله های وارداتی به ایران است.

جزئیات واردات ۱۵۰.۱ میلیون دوز واکسن


منبع:

1400/09/26
23:45:34
5.0 / 5
335
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک