اپتیک optlab
وضعیت رعایت پروتكل های ضدكرونا در هفته ۱۲۷ همه گیری در ایران؛

استفاده ۲۴ درصدی از ماسک در موج هفتم کرونا!

استفاده ۲۴ درصدی از ماسک در موج هفتم کرونا! روند رعایت پروتکلهای بهداشتی ضدکرونا در همچنان کاهشی و در حد 34 درصد است؛ درحالی که افزایش بارز بستری و افزایش موارد فوت کرونا در خیلی از استانهای کشور گزارش شده و نگرانی از افزایش جان باختگان این بیماری در کشور وجود دارد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور در هفته منتهی به هشتم مرداد ماه ۱۴۰۱ (از یکم تا هشتم مرداد ماه)، به پایین ترین حد خود یعنی بیش از ۳۴.۲۱ درصد رسیده است.


روند رعایت پروتکلهای بهداشتی و مقایسه آن با تعداد موارد مبتلاشدن به بیماری کرونا را از یکم تا هشتم مرداد ماه ۱۴۰۱ می توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:


در عین حال میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استانهای کشور در بازه زمانی ۲۹ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، بیش از ۴۳.۲۸ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان سیستان و بلوچستان با ۵۲.۳۸ درصد و پایین ترین میزان رعایت هم در استان هرمزگان با ۳۰.۹۲ درصد بوده است.


همین طور میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۲۲ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، بیش از ۴۳.۲۸ درصد بوده است که استادیوم ها با ۹۳.۶۲ درصد بیشترین میزان رعایت و مراکز ورزشی با ۳۹.۷۲ درصد پایین ترین میزان رعایت را در این شاخص داشته اند.


بنابر اعلام وزارت بهداشت، میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استانهای کشور از ۲۹ تیر تا ۵ مرداد ماه بیش از ۲۴.۲۶ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان البرز با ۳۹.۵۵ درصد و پایین ترین میزان رعایت مربوط به خراسان شمالی ۱۴.۳۷ درصد بوده است.


همین طور میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور نیز از ۲۲ تیر تا ۲ مرداد ماه ۱۴۰۱ بیش از ۲۴.۲۶ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به مدارس با ۷۵.۷۷ درصد و پایین ترین میزان استفاده از ماسک مربوط به مراکز تفریحی با ۱۶.۱۱ درصد است.


میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله گذاری در اماکن عمومی استانهای کشور نیز از ۲۹ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، ۳۱.۸۵ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان کرمانشاه با ۴۳.۳۸ درصد و پایین ترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۱۸.۰۸ درصد بوده است.


همین طور میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله گذاری در اماکن عمومی کشور از ۲۲ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، ۳۱.۸۵ درصد بوده که دانشگاه ها با ۷۶.۵۶ درصد بیشترین درصد رعایت و استخرهای شنا و مراکز تفریحی آبی با ۲۴.۸۴ درصد پایین ترین میزان رعایت پروتکل فاصله گذاری را داشته اند.


میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استانهای کشور از ۲۹ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، ۴۳.۹۵ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان کرمانشاه با ۵۴.۲۹ درصد و پایین ترین میزان رعایت مربوط به هرمزگان با ۲۵.۵۴ درصد بوده است.


همین طور میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۲۲ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، ۴۳.۹۵ درصد بوده است. فرودگاه ها با ۹۴.۰۳ درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین سطح رعایت و مراکز ورزشی با ۴۰.۳۴ درصد در قعر رعایت این پروتکل ها قرار دارند.


در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، برمبنای اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها از تاریخ ۲۹ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، از تعداد ۳۵۷۷۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بیش از ۱۷۷۲۵۲ مورد بازرسی انجام شده است.


همین طور طی این مدت تعداد ۳۲۹۴۹ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده اند و ۷۲۴ مورد از این مراکز نیز پلمب شده اند.


منبع:

1401/05/10
09:10:28
5.0 / 5
45
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک