اپتیک optlab
محققان استرالیایی می گویند؛

کمبود ویتامین D علت بروز التهاب مزمن

کمبود ویتامین D علت بروز التهاب مزمن اپتیک: تحقیقات ژنتیکی ارتباط مستقیمی بین سطوح پایین ویتامین D و سطوح بالای التهاب را نشان میدهد.به گزارش خ برنگار مهر به نقل از ساینس دیلی، التهاب بخش مهمی از روند بهبودی بدن است. اما هنگامی که ادامه یابد، می تواند به طیف گسترده ای از بیماری های پیچیده همچون دیابت نوع ۲، بیماری قلبی و بیماری های خودایمنی منجر شود.
در این مطالعه، داده های ژنتیکی ۲۹۴، ۹۷۰ شرکت کننده با استفاده از تصادفی سازی مندلیفی برای نشان دادن ارتباط بین سطوح ویتامین D و پروتئین واکنش گر C، که یک شاخص التهاب است، مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر «آنگ ژو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استرالیای جنوبی، می گوید: «یافته ها نشان داده است که افزایش ویتامین D در افراد مبتلا به کمبود امکان دارد التهاب مزمن را کم کند.»
دکتر ژو می گوید: «التهاب روشی است که بدن شما برای حفاظت از بافت های شما در صورت صدمه دیدگی یا عفونت، بروز می دهد.»
وی می افزاید: «سطوح بالای پروتئین واکنشی C توسط کبد در پاسخ به التهاب تولید می شود، ازاین رو زمانی که بدن شما التهاب مزمن را تجربه می کند، سطوح بالاتری از پروتئین واکنشی C را هم نشان داده است.»
این مطالعه پروتئین های واکنش گر ویتامین D و C را مورد بررسی قرار داد و یک رابطه یک طرفه بین سطوح پایین ویتامین D و سطوح بالای پروتئین واکنش گر C، که در هنگام التهاب متجلی می شود، یافت.
به گفته ژو، «تقویت ویتامین D در افراد مبتلا به کمبود امکان دارد التهاب مزمن را کم کند و به آنها کمک نماید تا از برخی از بیماری های مرتبط جلوگیری نمایند.»
این مطالعه این احتمال را هم بالا می برد که داشتن غلظت کافی ویتامین D امکان دارد عوارض ناشی از چاقی را کم کند و خطر یا شدت بیماری های مزمن ناشی از التهاب را مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت و بیماری های خودایمنی کم کند.


منبع:

1401/05/24
10:01:27
5.0 / 5
189
تگهای خبر: ایمنی , بیمار , بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک