اپتیک optlab
هشدار مقامات دولتی آمریكا؛

کمبود آموکسی سیلین در چرخه عرضه آمریکا

کمبود آموکسی سیلین در چرخه عرضه آمریکا اپتیک: آموکسی سیلین یکی از رایج ترین آنتی بیوتیک هایی است که در ایالات متحده تجویز می شود.به گزارش خ برنگار مهر به نقل از هلث لاین، آموکسی سیلین یکی از رایج ترین آنتی بیوتیک های تجویز شده است که به شکل گسترده برای درمان عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی استفاده می شود.
مقامات بهداشتی آمریکا کمبود اشکال مختلف آموکسی سیلین را گزارش می کنند.
کارشناسان می گویند کمبود ممکنست به سبب افزایش عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی در پاییز امسال باشد.
افزایش موارد ابتلاء به عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی پس از موج کووید ۱۹ ممکنست تقاضا برای شکل مایع آنتی بیوتیک آموکسی سیلین را افزایش داده باشد و سازمان غذا و داروی ایالات متحده را وادار کرده تا هشداری در مورد کمبود عرضه این دارو صادر کند.
سازمان غذا و دارو آمریکا برای نخستین بار در اواخر اکتبر (اوایل آبان) کمبود محلول خوراکی آموکسی سیلین را گزارش کرد.
حال انجمن داروسازان بیمارستانی آمریکا، که یک پایگاه داده فعلی در مورد کمبود دارو در اختیار دارد، اعلام نموده که انواع دیگر آموکسی سیلین نیز با کمبود مواجهند.
طبق این گزارش، کمبود فقط به سوسپانسیون های خوراکی مختص کودکان اختصاص ندارد و الان شامل کپسول های خوراکی، قرص ها و قرص های جویدنی نیز می شود.
دکتر «مایکل گانیو»، مدیر ارشد عملکرد و کیفیت داروسازی انجمن داروسازان بیمارستانی آمریکا، اظهار داشت: «با توجه به استفاده گسترده از آموکسی سیلین، کمبود بسیار قابل توجه است. بیماران و پزشکان ممکنست مجبور شوند برای یافتن دارو به چندین داروخانه مراجعه کنند.»
وی در ادامه اضافه کرد: «ممکن است به درمان های جایگزین نیز نیاز باشد، مانند درمان عفونت ها با سایر آنتی بیوتیک ها مانند آزیترومایسین یا سفالکسین.»
گانیو اظهار داشت: «کمبود آموکسی سیلین غیرعادی است، و احیانا ناشی از افزایش تقاضا است.»


منبع:

1401/08/25
08:31:48
5.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک