اپتیک optlab

متراژهای پرتقاضا در بازار مسکن پایتخت کدامند؟

متراژهای پرتقاضا در بازار مسکن پایتخت کدامند؟ به گزارش اپتیک، دنیای اقتصادنوشت: تحقیق میدانی از بازار مسکن شهر تهران حکایت از آن دارد که بیشتر متقاضیان خرید به دنبال خرید واحدهای کوچک و میان متراژ، اما «دو خوابه» هستندواسطه های ملکی می گویند بیشتر از نیمی از مراجعان یا تماس گیرندگان با آنها را متقاضیان خرید واحدهای ۶۰ تا ۱۰۰ مترمربعی می سازند. خریداران مسکن چه در گروه تقاضای مصرفی جای بگیرند و چه قصد خرید سرمایه ای داشته باشند، ترجیح می دهند واحدهای دوخوابه خریداری کنند. در این میان با عنایت به این که گاها آپارتمان های ۶۰ تا ۷۰ مترمربعی دو خوابه در بازار مسکن عرضه شده است، انتخابهای با حداقل متراژ برای کسانی که محدودیت بودجه دارند مطلوب است و انتخابهای میان متراژ یعنی واحدهای ۷۰ تا ۱۰۰ مترمربعی هم مطلوب کسانی است که یا قصد تبدیل به احسن دارند یا برای خرید سرمایه ای با محدودیت کمتری در بودجه مواجهند.

متوسط متراژ مورد تقاضا در بازار اجاره مسکن شهر تهران هم در سالهای اخیر همواره حدود ۸۰ مترمربع بوده است که نشان داده است مطلوب عمده خانوارهای مستاجر، اجاره واحدهای دو خوابه است. به همین خاطر حتی خریداران سرمایه ای که قصد نگهداری واحد خود در دراز مدت را دارند و می خواهند همزمان از عایدی اجاره ملک برخوردار باشند، خرید واحدهای میان متراژ دو خوابه را ترجیح می دهند.
به قول واسطه های ملکی خرید واحدهای مسکونی کوچک متراژ تنها مطلوب آن دسته از خریداران سرمایه ای است که به هر علت امکان دارد قصد تبدیل دارایی خود در کوتاه مدت را داشته باشند و می خواهند از بابت تبدیل آپارتمان خود به نقدینگی در زمان کوتاه مطمئن باشند.


بیشتر بخوانید: خانه در در یوسف آباد متری چند؟+ جدول
۳۵۲۲۰

1401/10/30
15:40:39
5.0 / 5
199
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک