اپتیک optlab
مدیركل انتقال خون مازندران اعلام كرد

نیاز فوری مازندران به خون و فرآورده های خونی

نیاز فوری مازندران به خون و فرآورده های خونی به گزارش اپتیک، مازندران مدیرکل انتقال خون مازندران از کاهش چشم گیر ذخایر خونی استان اطلاع داد و با اخطار نسبت به بروز بحران در این حوزه، خواهان همدلی و هم افزایی مردم برای خون دهی بیشتر و افزایش ذخایر خونی در مازندران شد.عبدالله محمدی فیروزجایی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به این که ذخایر خونی مازندران به ۳ روز کاسته شده است، اظهار نمود: با عنایت به برودت هوا و احتمال مسدود شدن جاده های مواصلاتی و تعطیلی پیش رو، بطور قطع شرایط از آنچه هست بدتر می شود.

محمدی فیروزجایی از فعال و دایر بودن اداره کل و پایگاه های انتقال خون و تیم های سیار این مرکز طی تعطیلات پیش رو اطلاع داد و تصریح کرد: از عموم مردم بخصوص کسانی که تابحال مبادرت به خون دهی نکردند تقاضا می نماییم به پایگاه های انتقال خون مراجعه نموده تا ذخایر خونی استان افزایش پیدا کند.

وی از نیاز فوری و ضروری به تمامی گروههای خونی اطلاع داد و با اشاره به اینکه بیشترین مصرف در گروه خونی O وجود دارد، تصریح کرد: مراجعات محدودی به مراکز انتقال خون می شود که با عنایت به وجود مشکلات، برخی افراد مردود می شوند؛ برای مثال روز گذشته ۵۹۶ رجوع کننده به مراکز انتقال خون استان انجام شد اما ۴۹۰ نفر قابلیت خون دهی داشتند.

مدیرکل انتقال خون مازندران به وجود ۱۴۰۰۰ بیمار خاص در استان شامل تالاسمی ها، دیالیزی ها و هموفیلی ها که از رجوع کنندگان و نیازمندان ثابت دریافت خون هستند اشاره نمود و اظهار داشت: طی ۲ سال گذشته و در شرایط کرونا، بیماران خاص با هموگلوبین پایین هم به علت مراقبت های بهداشتی و شرایط کرونایی حتی کمتر رجوع می کردند که حالا این اتفاق به روال سابق برگشته و مراجعین بیشتر شده اند.

محمدی فیروزجایی اضافه کرد: در کنار این میزان رجوع کننده ثابت، با عنایت به جراحی های مختلف در مراکز درمانی استان، مصرف خون افزوده شده است.

وی ضمن اشاره به این که در بعضی بیمارستان های خوشنام و بزرگ مازندران، بیمارانی از استانهای مجاور تحت عمل جراحی هستند که این مورد بر مصرف خون و فرآورده های خونی استان افزوده است، اظهار داشت: وجود و حضور امکانات و اساتید معروف و برجسته پزشکی در مازندران سبب شده تا جراحی ها بیشتر و مصرف خون استان افزایش یابد.
1401/11/12
07:58:41
5.0 / 5
223
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک