اپتیک optlab
نظرسنجی ها نشان می دهد؛

بین افسردگی و کمبود خواب ارتباط قوی وجود دارد

بین افسردگی و کمبود خواب ارتباط قوی وجود دارد اپتیک: یک نظرسنجی جدید در مورد خواب و سلامت روان نشان داده است که بیش از 90 درصد از بزرگسالانی که گزارش داده اند خواب خوبی دارند، علایم افسردگی نیز ندارند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، بنیاد غیرانتفاعی ملی خواب آمریکا در نظرسنجی امسال خود بر تأثیر خواب بر سلامت روان به علت بحران فعلی سلامت روان در ایالات متحده تمرکز کرد.
«جان لوپوس»، مدیر عامل این بنیاد در بیانیه خبری خود، اظهار داشت: «ما مجبور شدم باردیگر به ارتباط بین سلامت خواب و شرایط سلامت روان مانند افسردگی بپردازیم.»
نظرسنجی همین طور نشان داد که حدود ۶۵ درصد از بزرگسالانی که از تجربه خواب خود ناراضی بودند، سطح خفیف یا بیش از علایم افسردگی را داشتند.
کسانی که فقط دو شب در هفته مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب را داشتند، نسبت به کسانی که مشکل خواب نداشتند، سطوح بالاتری از علایم افسردگی داشتند.
حدود ۵۰ درصد از همه بزرگسالانی که کمتر از هفت تا نه ساعت سفارش شده در شب می خوابند، سطوح خفیف یا بیش از علایم افسردگی را تجربه کردند.
این بنیاد سفارش می کند اگر نمی توانید بخوابید و قبلاً تعدادی از اقدامات اولیه خواب سالم را انجام داده اید، با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

1401/12/21
10:42:05
5.0 / 5
186
تگهای خبر: بهداشت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک