اپتیک optlab
دستاورد جدید پژوهشی؛

تکنیک جدید تعیین جنسیت نوزاد تا ۸۰ درصد موثر است

تکنیک جدید تعیین جنسیت نوزاد تا ۸۰ درصد موثر است به گزارش اپتیک، به قول پزشکان، زوج هایی که تحت درمان های باروری قرار می گیرند امکان دارد بزودی بتوانند جنسیت کودک خویش را با احتمال موفقیت ۸۰ درصدی انتخاب کنند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، روش های مرتب سازی اسپرم قبلاً آزمایش و عرضه شده اند، اما طبق یک مطالعه جدید، روش جدید که سلول های اسپرم را بر مبنای وزن جدا می کند، بسیار دقیق تر و ایمن تر به نظر می آید.
در این مطالعه، بیشتر از ۱۳۰۰ زوج تحت یک تکنیک مرتب سازی اسپرم قرار گرفتند که از یک گرادیان چگالی چند لایه یا متوسط استفاده می نماید تا ذرات با اندازه های مختلف بتوانند بر مبنای وزن خویش را جدا کنند.
دکتر «جیانپیرو پالرمو»، نویسنده این مطالعه از دانشکده پزشکی ویل کورنل نیویورک، توضیح داد: «اسپرم حاوی کروموزوم X (مونث) کمی سنگین تر از اسپرم حاوی کروموزوم Y (مذکر) است. ما اجازه می دهیم اسپرم در محیط متراکم شناور باشد. در این حالت اسپرم های سبک تر به سمت بالا حرکت می کنند در حالیکه اسپرم های سنگین تر به سمت پایین می روند.»
در مرحله بعد، محققان یک اسپرم را برگزیده و آنرا به مرکز تخمک تزریق می کنند. این روشی است که بعنوان تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم (ICSI) شناخته می شود. جنین، تحت آزمایش ژنتیکی پیش از لانه گزینی قرار می گیرد تا ناهنجاری های کروموزومی یا جنسیت را بررسی کند.
پالرمو اظهار داشت: «در گروه مورد مطالعه، اسپرم به خوبی حرکت کرد و تکنیک مرتب سازی به هیچ شکلی به اسپرم صدمه وارد نکرد. سلامت بچه ها تا کنون خوب است. هیچ تأخیر رشدی در ۳ سالگی مشاهده نشد.»
وی تصریح کرد: «در آینده، این روش می تواند به زوج هایی که نیازی به درمان های باروری ندارند هم کمک نماید. هم اکنون، زوج هایی که تحت درمان های باروری قرار می گیرند، اغلب جنسیت جنین را پیش از کاشت آن می دانند.»
دلایل مشروع و غیر قابل بحث بسیاری وجود دارد که یک خانواده امکان دارد به انتخاب جنسیت فکر کند، همچون تعادل خانوادگی یا اجتناب از یک بیماری ارثی که با یک جنسیت خاص مرتبط می باشد. بعنوان مثال، هموفیلی یک اختلال خونریزی دهنده ارثی است که به طور عمده مردان را تحت تاثیر قرار می دهد.

1402/01/08
18:42:37
5.0 / 5
207
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک