اپتیک optlab

پایان وضعیت اضطراری جهانی در مورد آبله میمون

پایان وضعیت اضطراری جهانی در مورد آبله میمون اپتیک: مدیرکل سازمان جهانی بهداشت از لغو وضعیت اضطراری جهانی در مورد ویروس آبله میمون آگاهی داد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا - به نقل از خبرگزاری آناتولی، تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت طی یک نشست خبری اعلام نمود که وضعیت اضطراری جهانی در مورد ویروس آبله میمون پایان یافته است.
وی اظهار داشت: ۸۷ هزار مورد مبتلاشدن و ۱۴۰ مورد مرگ از ۱۱۱ کشور به سبب ویروس آبله میمون به سازمان جهانی بهداشت گزارش شده است. موارد مبتلاشدن به این ویروس در سه ماه گذشته نسبت به سه ماه قبل آن ۹۰ درصد کمتر بوده است.
گفتنی ست سازمان جهانی بهداشت در نشست روز ۲۱ جولای سال گذشته، شیوع ویروس آبله میمون را یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام نموده بود.
- ویروس آبله میمون
وزارت بهداشت آمریکا روز ۱۹ مه گذشته اعلام نمود که ویروس آبله میمون که به ندرت در خارج از آفریقا دیده می شود و می تواند علائمی شبیه آنفولانزا بوجود آورد، برای نخستین بار در ایالت نیویورک مشاهده شده است.
آبله میمون به دو گونه کنگو و گونه غرب آفریقا تقسیم می شود. سویه کنگو تا ۱۰ درصد خطر مرگ و میر داشته و نوع ویروس غرب آفریقا نیز از هر ۲ مورد یک درصد مرگ و میر دارد.
این ویروس که بطور معمول از حیوان به انسان و به ندرت از فردی به فرد دیگر منتقل می شود، می تواند موجب تب بالا و تاول های خارش دار در بدن شود.
منبع:

1402/02/22
21:05:01
5.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک