اپتیک optlab

انتخاب ایده پرداز برگزیده در انتها فستیوال ایده بازار فناوری سلامت

انتخاب ایده پرداز برگزیده در انتها فستیوال ایده بازار فناوری سلامت اپتیك: تهران- اولین فستیوال ایده بازار فناوری سلامت با انتخاب ایده پرداز برگزیده پایان یافت.


به گزارش روز شنبه علمی ایرنا از دانشگاه صنعتی امیركبیر، ایده پردازان و پژوهشگران از سراسر كشور 144 ایده به این رویداد ملی فرستاده بودند كه بعد از سه مرحله داوری، در روز پایانیِ رویداد ایده بازار فناوری سلامت صاحبان 12 ایده راه یافته به این مرحله، ایده های خویش را در حضور اصحاب صنعت، دانشگاه و سرمایه گذاران نهادهای دولتی و بخش خصوصی عرضه كردند.
پس از این رقابت بزرگ علمی و با نظر داوران رویداد، هیچ یك از شركت كنندگان نتوانستند امتیاز بالای 90 برای كسب رتبه اول و دوم را بدست آورند و ناهید عزیزی از دانشگاه صنعتی بابل در رشته بیوتكنولوژی، با ایده ی برچسب تشخیص غیر تهاجمی و پیوسته قند خون، مقام سوم این رویداد بزرگ علمی را از آن خود كرد.
ناهید عزیزی با عرضه این ایده می خواهد سنسوری پوشیدنی برای افراد مبتلا یا در معرض مبتلا شدن به دیابت برای سنجش غیرتهاجمی و پیوسته گلوكز خون با استفاده از پوست و تعریق طراحی كند.
با طراحی برچسب پوستی كه روی پوست می چسبد و قابلیت اتصال به چند نقطه مختلف از بدن را دارد، میزان گلوكز تری پوست سنجیده می گردد و با ارسال داده های به دست آمده به گوشیهای هوشمند افراد، امكان سنجش مداوم و نظارت پیوسته برای افراد مبتلا به دیابت فراهم می گردد.
نخستین فستیوال ایده بازار فناوری سلامت با همكاری وزارت بهداشت و دفتر ایده بازار دانشگاه صنعتی امیر كبیر 24 الی 25 بهمن ماه 96برگزار شد. محورهای این رویداد بزرگ علمی و ملی در سه حوزه ی رباتیك، دارو و فناوری اطلاعات در حوزه سلامت برگزار گردید.
علمی**9031**
تنظیم كننده: عادل پازیار*انتشار: محتشمی


1396/11/29
13:16:40
5.0 / 5
5118
تگهای خبر: پوست , دیابت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک