اپتیک optlab

800 قلم داروی كشور در اصفهان تولید می گردد

800 قلم داروی كشور در اصفهان تولید می گردد اپتیك: اصفهان- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان اظهار داشت: 800 قلم داروی مورد نیاز كشور در 12 داروسازی این استان تولید می گردد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، ابوالفضل اصلانی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در اصفهان اضافه كرد: ارزش تولیدات شركت های داروسازی استان حدود یكهزار میلیارد تومان در سال برآورد می گردد.
وی ارزش بازار دارویی كشور در سال قبل را حدود 15 هزار میلیارد تومان اعلام و اظهار نمود: حدود 65 درصد از ارزش ریالی این بازار متعلق به تولیدات داخلی و 35 درصد متعلق به داروهای وارداتی و خارجی است.
اصلانی ادامه داد: این در شرایطی است كه فقط حدود 4 درصد از داروهای موجود در كشور، وارداتی است و 96 درصد از داروهای مورد نیاز كشور در داخل تولید می گردد.
وی همینطور با اشاره به فعالیت حدود 750 داروخانه در استان اصفهان اظهار داشت: حدود 90 داروخانه از میان این تعداد، داروخانه های شبانه روزی است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان در باره نظارت بر تجویز منطقی دارو هم اظهار داشت: نظارت خوبی در این زمینه در استان از سال 75 تابحال اعمال شده است و نسخه های تجویز شده از جانب پزشكان بررسی می گردد.
وی با اشاره به اینكه اصفهان رُتبه نخست كشور را در شاخص های تجویز منطقی دارو دارد، اضافه كرد: نُسخی كه از نظر تجویز منطقی دارو، اِشكال داشته باشد به سازمان نظام پزشكی برای بررسی و دادن تذكر ارجاع می گردد.
كمال حیدری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان هم در این نشست با اشاره به عرضه قلیان در چایخانه ها و پیگیری بعضی از نمایندگان مجلس برای قانونی شدن آن اظهار داشت: مایه تاسف است كه تعدادی از نمایندگان به طور سطحی در باره این مورد اظهار نظر می كنند.
تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در چند ماه گذشته بدنبال تصویب قانون جدیدی برای رفع ممنوعیت استعمال قلیان در قهوه خانه های مجوزدار بودند.
یك فوریت استفساریه تبصره یك ماده 13 قانون جامع كنترل و مبارزه ملی با دخانیات هم بهمن امسال در مجلس تصویب گردید كه در صورت تصویب نهایی آن، اماكن عمومی مذكور در این تبصره شامل قهوه خانه ها، قهوه خانه های سنتی و اتاق های استعمال دخانیات مستقر در فرودگاه ها و پایانه های مسافربری نخواهد شد.
این مبحث انتقاد وزارت بهداشت و فعالان عرصه بهداشت و سلامت را برانگیخته است.
حیدری از رسانه ها خواست تا در این پیوند با افرادی كه به سلامت مردم ضربه می زنند، برخورد كنند.
رییس دانشگاه علوم پزشكی اصفهان هم در این زمینه خاطرنشان كرد: موضع دانشگاه در این زمینه، عمل طبق مُر قانون است.
طاهره چنگیز با اشاره به اینكه در زمان حاضر بر مبنای قانون، عرضه قلیان در چایخانه ها ممنوع می باشد، اضافه كرد: اگر قانون آزاد شدن قلیان در مجلس به تصویب برسد ما فراتر از قانون عمل نمی نماییم.
وی با اشاره به نگاه تك بعُدی بعضی افراد به مبحث قلیان خاطرنشان كرد: عده ای با تولید توقعات كاذب بین مردم كه با واقعیت ها هم فاصله بسیاری دارد، سبب تولید احساس نارضایتی در جامعه می شوند.
استان اصفهان دارای 58 بیمارستان شامل11 بیمارستان آموزشی درمانی(دولتی)، 26بیمارستان دانشگاهی(دولتی)، هفت بیمارستان خصوصی، چهار بیمارستان خیریه، 10 بیمارستان وابسته به نهادها با بیش از 6 هزار تخت است.
ت/6027/3011


1397/01/01
11:12:55
5.0 / 5
4609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک