اپتیک optlab
دبیركل خانه پرستار مطرح كرد؛

تضعیف پرستاری با دستورالعمل های خلق الساعه، پشت پرده جریان خزنده

تضعیف پرستاری با دستورالعمل های خلق الساعه، پشت پرده جریان خزنده اپتیك: دبیركل خانه پرستار، از ابلاغ دستورالعمل های خلق الساعه كه منجر به تضعیف جایگاه مدیریت پرستاری در كشور می شود، به شدت انتقاد نمود.محمد شریفی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر، به دستورالعمل نحوه اداره بخش های بیمارستانی اشاره نمود و اظهار داشت: ابلاغ این دستورالعمل در جهت دستورالعمل های خلق الساعه ای است كه بدون پشتوانه كارشناسی و مشورت گرفتن از صاحبان اصلی فرایند و همینطور صاحب نظران این عرصه، صورت می گیرد.
وی اضافه كرد: از ظواهر امر پیداست كه جریان تمامیت خواه جهت كسب منفعت بیشتر، می خواهد سطح سیطره خودش را در تمام سطوح بخش های بیمارستانی گسترش دهد و حالا می خواهد با استفاده از امكانات بیمارستان ها، به استثمار كادر درمانی و بخصوص نیروی پرستاری بپردازد كه بزرگ ترین گروه در مراقبت از سلامت بیماران هستند.
شریفی مقدم با انتقاد از چنین دستورالعملی كه به شدت جایگاه مدیریت پرستاری را تنزل داده و تضعیف می كند، اظهار داشت: پروژه تنزل جایگاه مدیریت پرستاری از سال ۱۳۹۰ و به دنبال تولید بیمارستان های هیات امنایی كلید خورد.
دبیركل خانه پرستار، از تولید بیمارستان های هیات امنایی بعنوان یك پروژه خزنده نام برد كه به تدریج قصد تضعیف جایگاه مدیریت پرستاری را دارد.
وی ادامه داد: به دنبال پیاده سازی طرح بیمارستان های هیات امنایی و تشكیل معاونت پرستاری در وزارت بهداشت، انتظار می رفت شاهد تولید پست های متناظر معاونت پرستاری در دانشگاه ها و به تبع آن، در بیمارستان ها باشیم ولی برعكس شد و شاهد تنزل جایگاه پرستاری بوده ایم.
شریفی مقدم اضافه كرد: متاسفانه با تولید معاونت پرستاری در وزارت بهداشت، طوری جلوه دادند كه جایگاه پرستاری ارتقاء یافته در حالیكه در چارت تشكیلاتی بیمارستان های هیات امنایی، این جایگاه به شدت نزول كرد.
وی توضیح داد: در چارت ابتدایی بیمارستان های هیات امنایی شاهد یك رئیس و یك معاونت آموزشی و دو مدیر زیرمجموعه این معاونت بودیم كه در چارت جدید، دو معاونت درمان و پشتیبانی تشكیل و مدیر پرستاری زیر نظر معاونت درمان قرار گرفت كه در این حالت، سطح جایگاه مدیریت پرستاری به شدت تنزل پیدا كرد.
شریفی مقدم با اشاره به این اتفاق ناگوار در سال ۹۲ و عدم اعتراض مترون های بیمارستان به وضعیت تولید شده، اظهار داشت: در آن سال نه تنها معاونت وقت پرستاری وزارت بهداشت اقدام لازم را انجام نداد، بلكه سبب شدند با این طرح، جایگاه پرستاری روز به روز تضعیف شود.
دبیركل خانه پرستار تصریح كرد: اعتقاد ما این است كه می بایست متناظر معاونت پرستاری وزارت بهداشت، در دانشگاه ها تولید و سبب تقویت این جایگاه باشند.
وی اضافه كرد: معاونت پرستاری و مدیران پرستاری بیمارستان ها نباید فقط به فكر جایگاه خودشان باشند و سبب شوند جایگاه پرستاری تضعیف شود.

1397/02/10
14:42:22
5.0 / 5
4566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک