اپتیک optlab

كاهش خطر مبتلا شدن به دیابت با طبیعت گردی

كاهش خطر مبتلا شدن به دیابت با طبیعت گردی اپتیك: تهران- نتایج یك مطالعه نشان داده است كه بیرون زدن از خانه و وقت گذرانی در فضای سبز خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دو، فشار خون بالا، بیماری قلبی و حتی استرس را می كاهد.


به گزارش روز یكشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، محققان دانشگاه 'ایست آنجلیا' انگلیس در این مطالعه داده های حدودا 300 میلیون نفر را از مطالعات موجود در زمینه فواید سپری كردن اوقات در طبیعت آنالیز كردند.
'فضای سبز' به فضای باز و توسعه نیافته با پوشش گیاهی و همینطور فضاهای سبز شهری مانند پارك ها و گیاهان سبز خیابانی گفته می گردد.
محققان در این مطالعه سلامت افراد با دسترسی اندك به فضاهای سبز را با افرادی مقایسه كردند كه زیاد در معرض فضای سبز قرار می گیرند.
این مطالعه نشان داد كه سپری كردن اوقات در فضای سبز خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دو، بیماری قلبی و عروقی، مرگ قبل از موعد و تولد زودهنگام را می كاهد و باعث افزایش مدت زمان خواب می گردد.
همچنین بر مبنای نتایج این مطالعه افرادی كه در مجاورت فضای سبز زندگی می كنند با كاهش فشار خون دیاستولیك، ضربان قلب و استرس مواجه بودند.
فشار خون دیاستولیك فشاری است كه خون از درون شریان ها در میان هر ضربان قلب تخلیه می شود، یعنی زمانی كه قلب به صورت فعال خون را به داخل شریان ها منتقل نمی كند.
در حقیقت یكی از مسائل بسیار جالبی كه محققان متوجه شدند این بود كه قرار گرفتن در معرض فضای سبز به اندازه زیادی سطح هورمون كورتیزول - هورمون نشانگر استرس- را می كاهد.
محققان امیدوارند كه یافته های این مطالعه پزشكان را بر آن دارد كه به بیماران خود سفارش كنند اوقات بیشتری را در فضاهای سبز سپری كنند.
به گفته محققان، صرف اوقات در فضای باز مطمئنا سبب می گردد كه انسان سلامتی بیشتری را احساس كند اما تا اكنون تاثیر آن برای سلامت طولانی مدت انسان به طور كامل مشخص نشده است.
محققان معتقدند، افرادی كه در مجاورت فضای سبز زندگی می كنند امكان دارد فرصت های بیشتری برای انجام فعالیت بدنی و معاشرت داشته باشند.محققان متذكر شدند كه قرار گرفتن در معرض انواع مختلف باكتری های موجود در طبیعت می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و كاهش التهاب شود.
التهاب، واكنش بدن به جراحت است و به اندازه زیادی با بیماری قلبی، دیابت نوع دو و فشار خون بالا ارتباط دارد.
محققان امیدوارند كه نتایج این مطالعه بتواند مردم را وادار سازد كه بیشتر از خانه بیرون بیایند تا از فواید سلامتی سپری كردن اوقات در فضای سبز بهرمند شوند.
علمی**2038**1440


1397/04/18
15:00:42
5.0 / 5
4763
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دیابت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک