اپتیک optlab

14 مراكز تحقیقاتی و دانش بنیان علوم پزشكی در سمنان فعالند

14 مراكز تحقیقاتی و دانش بنیان علوم پزشكی در سمنان فعالند اپتیك: سمنان - سرپرست دانشگاه علوم پزشكی سمنان اظهار داشت: محققان و پژوهشگران این دانشگاه در 9 مركز تحقیقاتی و پنج شركت دانش بنیان ثبت شده فعالیت دارند.


نوید دانایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: در حوزه علوم پزشكی، پژوهشگران در قالب این مراكز تابحال موفق به تولید چند محصول و عرضه آن به بازار فروش شده اند.
وی با اشاره به اجرای طرح های مختلف علمی، پژوهشی و ارزیابی كه تاثیر زیادی در سلامت آینده جامعه دارد، تصریح كرد: طرح بررسی شاخص های سلامت مادر و جنین به نام كهورت در استان همزمان با كشور با جدیت اجرا می گردد.
دانایی افزود: با عنایت به این كه علت خیلی از بیماری ها در دوران كودكی و بزرگسالی ریشه در مسایل دوران جنینی و دوران اولیه زندگی دارد، ازاین رو مداخلات با هدف پیشگیری از این بیماری ها جزء اولویت های اصلی برای سلامت انسان تلقی می‏ شود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشكی سمنان، بر وجود زیرساخت های علمی مناسب در این دانشگاه به منظور اجرای طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاكید و افزود: طرح سنجش سلامت مادران و نوزادان، برنامه ای با هدف تامین سلامت نسل های آینده است تا آن ها از سطح سلامت بالاتری برخوردار شوند.
وی بیان كرد: در طرح كهورت، سلامت نوزاد بعد از تولد توسط مجریان و متخصصان اطفال و دندان پزشكی و شاخصه های سلامت نوزاد شیرخوار حداقل تا پنج سالگی به دقت بررسی و آنالیز می گردد.
دانایی خاطرنشان كرد: در این مطالعه علاوه بر منافع سلامت برای افراد شركت كننده در مطالعه، با شناسایی عوامل خطر بیماری های دوره كودكی و نوزادی، برنامه ریزی مناسب به منظور كنترل عوامل خطر و پیشگیری از وقوع بیماری ها صورت خواهد گرفت.
سرپرست دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان افزود: طرح مطالعه سلامت مادران و فرزندان سمنان در كنار سایر مطالعات كهورت متولدان بعنوان بخشی از مطالعه بزرگ كشوری كهورت، یك مطالعه آینده نگر و جمعیت محور بزرگ بر روی جمعیتی منتخب و نماینده جامعه ایرانی است كه هم اكنون در قالب یك طرح بزرگ ملی و چند مركزی در حال انجام می باشد تا برخی شاخص های مورد نظر در جمعیت ایرانی بررسی دقیق شود.
وی بیان داشت: یافته ‏های این مطالعه اطلاعات ارزشمندی در حوزه سلامت برای سیاستگذاران در زمینه مداخلات بر روی ایرانی ها فراهم و ایران را تبدیل به كشوری پیشرو در زمینه این نوع پژوهش می كند.
وی با بیان این كه طرح سنجش شاخص های سلامت مادران و فرزندان، برنامه ملی مهم و اثرگذار در زندگی و آینده مردم ایران است، اظهار داشت: این برنامه مطالعه مهمی است كه تاثیر زیادی بر وضعیت سلامت مردم دارد و اگر بتوانیم این مطالعه را نهادینه و دائمی نماییم، در آینده شاهد نتایج بسیار خوبی خواهیم بود.
دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان، حدود 2 هزار و 600 دانشجو در هشت دانشكده دارد كه 2 رشته در مقطع كاردانی، 18 رشته در مقطع كارشناسی، 10 رشته در مقطع كارشناسی ارشد، 2 رشته در مقطع پزشكی عمومی، پنج رشته در مقطع دكتری و پنج رشته دستیاری را شامل می گردد.
هفت بیمارستان و مركز درمانی و آموزشی در شهرستان های سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی شهر، سرخه و آرادان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان است.
6103/6026


1397/05/06
13:56:41
5.0 / 5
4855
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک