اپتیک optlab
استاندار:

پایگاه انتقال خون ایلام تجهیز می گردد

پایگاه انتقال خون ایلام تجهیز می گردد اپتیك: ایلام - استاندار ایلام یكی از نیازهای درمانی استان را تجهیز پایگاه انتقال خون برشمرد و بدین منظور 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار عمرانی برای بروزرسانی امكانات این مجموعه اختصاص داد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی دشتكی عصر سه شنبه در دیدار با كاركنان انتقال خون استان ایلام اضافه كرد: همینطور به صورت جدی در حال پیگیری مبحث احداث مجتمع انتقال خون استان ایلام و جانمایی زمین و تامین اعتبار سهم استانی هستیم.
وی خاطرنشان كرد: استان ایلام به واسطه مرز مهران و تردد دائمی زائران از این نقطه، مساله اربعین و وجود حوادث غیرقابل پیش بینی از موقعیت خاصی برخوردار می باشد و بنابراین دستگاه های خدمات رسان باید آمادگی لازم را برای خدمات دهی به مردم داشته باشند.
استاندار ایلام به مبحث حیاتی انتقال خون اشاره و افزود: اهدای خون هم به سلامت اهدا كننده كمك می نماید و هم نجات بخش جان بیماران است.
سلیمانی دشتكی تصریح كرد: انتقال خون باید با استفاده از تكنیك های نوین به سمت عرضه خدمات نو به رجوع كنندگان و بیماران باشد و ضمن آمادگی كامل برای مواقع حساس در حوزه دریافت و توزیع خون غنی تر از گذشته عمل كند.
مدیر پایگاه انتقال خون استان ایلام هم در این دیدار اظهار داشت: طی چهار ماهه ابتدایی سال 97 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میزان رجوع و دریافت خون از مردم به مقدار چهار هزار و 700 مورد 11 درصد افرایش یافته است.
دكتر مهدی اكبری دهبالایی اضافه كرد: یكی از اقدام های این پایگاه گرفتن پلاكت و پلاسمای مجزا از رجوع كنندگان است به گونه ای كه به جای گرفتن خون كامل از رجوع كنندگان تنها اجزای خون مورد نیاز مراكز درمانی همچون پلاكت و پلاسما گرفته می گردد.
وی ضمن اشاره به عملكرد انتقال خون استان ایلام در سال قبل از استاندار ایلام خواست مبحث احداث مجتمع خون استان ایلام را پیگیری كند تا با راه اندازی این مجتمع عرضه خدمات به رجوع كنندگان و بیماران تنوع بیشتری پیدا كند.
در این دیدار كاركنان انتقال خون استان ایلام به بیان برخی مشكلات حوزه كاری خود همچون پرداخت حقوق و نبود یا كمبود امكانات و به روز نبودن برخی تجهیزات پایگاه انتقال خون پرداختند.
9 مردادماه در تقویم به روز ملی اهدای خون نامگذاری شده است.
7172/6119


1397/05/10
14:23:06
5.0 / 5
5450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک