اپتیک optlab
وزیر بهداشت:

دولت برای بی تأثیری تحریم ها در بخش دارو تلاش می كند

دولت برای بی تأثیری تحریم ها در بخش دارو تلاش می كند اپتیك: ارومیه – وزیر بهداشت در ادامه سفر به آذربایجان غربی هشت طرح سلامت، درمان و بهداشتی را در شهرستان مهاباد و بوكان را افتتاح و بر تلاش دولت برای بی تأثیر كردن تحریم ها در بخش دارو تاكید كرد.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، دكتر حسن قاضی زاده یكشنبه شب در دومین روز از سفر خود به استان با حضور در شهرهای مهاباد و بوكان هشت طرح سلامت، بهداشت و درمانی را افتتاح و كلنگ زنی كرد.
افتتاح كلینك تخصصی بیمارستان امام خمینی(ره)، كلنگ زنی بیمارستان جنرال مهاباد، مركز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی فرهنگیان، كلینیك فوق تخصصی و مركز ثبت و تشخیص سرطان، كلنگ زنی بیمارستان بوكان از مهمترین این طرح ها بود.
قاضی زاده هاشمی در آیین بهره برداری و كلنگ زنی این طرح ها اظهارداشت: در سفر به استان آذربایجان غربی ۱۰۸ پروژه به بهره برداری رسید كه از این تعداد ۸ پروژه در شهرستان مهاباد كه عموما با محوریت بهداشت و درمان است.
تلاش دولت در خصوص بی تاثیری تحریم ها در بخش دارو است
وزیر بهداشت با تاكید بر اینكه مهاباد می تواند یكی از قطب های پزشكی غرب كشور باشد تصریح كرد: یكی از وظایف اصلی حكومت ها تعیین امنیت و سلامت مردم است و در این راستا، رئیس جمهور و مجلس هم سلامت را جزو اولویت های مهم خود قرار داده اند و در استان آذربایجان غربی هم تحول جدی در این حوزه صورت گرفته و مطمئنا مردم این اتفاق را لمس می كنند.
وی با ابراز تاسف از تكمیل نشدن بیمارستان جنرال مهاباد كه پیش از انقلاب در مهاباد كلنگ زنی شده است عنوان كرد: با روی كار آمدن دولت یازدهم این طرح مجدد از سرگرفته شده و هم اكنون ۶۴ درصد پیشرفت دارد كه تلاش می نماییم در این دولت با اختصاص اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی این بیمارستان هر چه سریعتر به اتمام برسد.
وزیر بهداشت با اشاره به اوضاع اقتصادی كشور و مشكل مردم برای تامین داروها به علت تحریم های صورت گرفته اضافه كرد: در بخش دارو، تمام تلاش دولت برای بی تاثیری تحریم در این مورد بوده تا شاهد كمترین مشكل باشیم.
قاضی زاده در مورد وضعیت نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان استان هم اظهار داشت: بابت كمبود نیرو، با عنایت به تفویض اختیارات به دستگاه های دیگر، وزارت بهداشت نمی تواند نیروهای حوزه بهداشت و سلامت را استخدام كند و استخدام این نیروها هم از درآمدهای بیمارستان هاست ضمن اینكه بیمه ها بعنوان بخش مهمی از هزینه های پرداختی به بیمارستان ها تاخیرهای زیادی داشته و شاهد تولید مشكلات زیادی در این حوزه بوده ایم.
حقوق ۱۱۰ هزار نیروی قراردادی و شركتی از درآمدهای بیمارستانی تامین می شود
وی با اشاره به اینكه حقوق ۱۱۰ هزار نفر از نیروهای قراردادی و شركتی این وزارتخانه از درآمدهای بیمارستانی تامین می گردد و این امر بار مالی زیادی بر دوش وزارت بهداشت گذاشته است افزود: وزارت بهداشت تمایل زیادی برای تغییر وضعیت كاركنان قراردادی به رسمی دارد تا حقوق های آنان هم توسط دولت پرداخت گردد.
وزیر بهداشت در كلنگ زنی بیمارستان بوكان هم اظهار داشت: كارهای خوبی در حوزه سلامت انجام شده و تحویل بیمارستان ۱۴۰ تختخوابه، مركز تصویربرداری، مراكز جامع خدمات سلامت و ۱۲ خانه بهداشت از آن جمله است و در این خصوص از همه خدماتی كه همكارانم انجام داده اند.
وی افزود: طی فعالیت دولت در استان ۶۳ خانه بهداشت، ۵ مركز جامع شهری، ۷ مركز جامع روستایی و ۶ مركز جامع شهری و روستایی تجهیز و بازسازی شد ضمن اینكه بیمارستان ۲۰۰ تختخوابه هم كلنگ زنی شده است كه نشان از توجه دولت به عدالت محوری در بخش سلامت و درمان دارد.
در ادامه طرح های بهداشت و درمان شهرهای مهاباد و بوكان كلنگ زنی و افتتاح شد، وزیر بهداشت در زمان كلنگ زنی بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی بوكان به دنبال درخواست مردم و مسئولان در خصوص ۲۰۰ تختخوابی بودن این بیمارستان قول مساعد داد.
بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) به مساحت ۱۲ هزارمترمربع دارای ۳۹ تخت، سه اتاق ایزوله و یك اتاق CPR بوده و برای احداث آن ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده كه ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال آن برای خرید تجهیزات صرف شده است.
مركز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی فرهنگیان هم با ۹۸۰ مترمربع مساحت، دارای ۲۰ اتاق و شامل بخش های مختلف همچون داروخانه، آزمایشگاه، دندانپزشكی و... بوده و برای احداث آن ۱۲میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.
كلینیك فوق تخصصی هم كه در ضلع شرقی حیاط بیمارستان امام خمینی(ره) و در سه طبقه احداث شده، دارای بخش های مختلف آزمایشگاه، رادیوگرافی، نوار قلب، شنوایی سنجی و در مجموع ۱۶ رشته تخصصی است.
مركز ثبت و تشخیص سرطان هم در بلوار پرستار مهاباد و با ۱۳ میلیارد ریال هزینه احداث شده كه ۶۵۰ مترمربع مساحت دارد و شامل ۲ بخش شیمی درمانی و بخش تشخیص انواع سرطان بوده و برای تجهیز آن یك میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

1397/06/19
13:54:35
5.0 / 5
4559
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک