اپتیک optlab

اعضای بدن 2 بیمار مرگ مغزی در زنجان اهدا شد

اعضای بدن 2 بیمار مرگ مغزی در زنجان اهدا شد اپتیك: زنجان - مسئول شبكه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشكی زنجان اظهار داشت: اهدای اعضای بدن 2 بیمار مرگ مغزی در این استان به بیماران نیازمند جان و حیاتی دوباره بخشید.


شهریار اماموردی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: بیمار مرگ مغزی به نام دكتر هاجر مرادی 30 ساله كه بر اثر خونریزی مغزی در بیمارستان ولی عصر (عج) زنجان بستری شده بود به بیماران نیازمند اهدا شد.
وی یادآوری كرد: این دانشجوی پزشكی سال آخر دوران تحصیل خویش را می گذراند كه بعد از اطلاع از مرگ مغزی، كارهای لازم برای كسب رضایت از خانواده وی انجام و این اقدام ایثارگرانه به اهدای سه عضو منجر گردید.
اماموردی تصریح كرد: بر این اساس بعد از كسب رضایت از خانواده بیمار مرگ مغزی، كبد و كلیه ها برای اهدا به بیماران نیازمند به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.
این مسئول تصریح كرد: بیمار دیگر مغزی به نام مسلم محمدی 41 ساله ساكن شهرستان خدابنده بود كه بر اثر تصادف رانندگی در مركز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی زنجان بستری شده بود.
مسئول شبكه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشكی زنجان افزود: بعد از اطلاع از این مورد مرگ مغزی و كسب رضایت از خانواده این بیمار كبد، كلیه ها و قلب وی برای اهدا به بیمارستان یاد شده ارسال شد.
به گفته این مسئول، نسوج (بافت) این 2 بیمار مرگ مغزی هم كه كاربردهای متعددی دارد جهت استفاده بیماران نیازمند اهدا شد.
وی تصریح كرد: قبل از این و در مرداد امسال هم سه عضو بدن ریحانه شوقی 11 ساله هم اهل روستای ورمزیار ارمغانخانه كه اثر تصادف در مركز آموزشی تخصصی و فوق تخصص آیت الله موسوی زنجان به مرگ مغزی دچار شده بود ارگانهای وی به نیازمندان اهدا شد.
مسئول شبكه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشكی زنجان اعلام نمود: ابتدای سال جاری تا كنون 8 مورد اهدای عضو و هفت مورد رضایت اهدا در استان گزارش شد كه در مقایسه با سال قبل تا حدودی افزایش نشان داده است.
وی تصریح كرد: از هنگام شناسایی بیمار مرگ مغزی، اقدامات متعددی برای كسب رضایت از خانواده های آنان برای اهدای عضو انجام می گردد كه تیم های كارشناس و متبحری با عنایت به وظایف تعریف شده برای این مهم اقدام می كنند.
به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، سال قبل 21 مورد رضایت از خانواده های بیماران مرگ مغزی برای اهدای عضو در این استان كسب شد كه از این تعداد 20 مورد به مرحله اهدا رسید.
9646/8068


1397/07/22
19:21:12
5.0 / 5
4990
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک