اپتیک optlab
یافته ها نشان می دهد؛

ارتباط آسم كودكی با چاقی

ارتباط آسم كودكی با چاقی اپتیك: طبق نتایج محققان، كودكان مبتلا به آسم با احتمال بیشتر مبتلا شدن به چاقی در اوایل سنین نوجوانی روبرو هستند.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، محققان دانشگاه كالیفرنیا جنوبی دریافتند كودكان مبتلا به آسم در مقایسه با كودكان فاقد آسم، ۶۶ درصد بیشتر با ریسك مبتلا شدن به چاقی روبرو هستند.
یافته ها نشان داد كودكان دارای علائم مداوم خس خس سینه، در مقایسه با كودكان فاقد این علامت، ۵۰ درصد بیشتر با ریسك مبتلا شدن به چاقی روبرو هستند.
طبق استدلال محققان، آسم مانعی برای فعالیت فیزیكی كودكان است كه امكان دارد منجر به تجمع چربی در بدن شود.
همچنین به قول محققان، این فرضیه وجود دارد كه مصرف دوز بالاتر داروی استنشاقی كورتیكواستروئید باعث افزایش ریسك چاقی در كودكان مبتلا به آسم می گردد.
«لیدا چاتزی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «آسم یك اختلال مزمن دوره كودكی است و اگر این بیماری باعث افزایش ریسك چاقی شود، به والدین و پزشكان در مورد درمان فوری آن سفارش می نماییم تا این كودكان با سلامت بزرگ شده و زندگی بزرگسالی سالمی داشته باشند.»
تیم تحقیق در این مطالعه بر داده های مربوط به ۲۱، ۱۳۰ فرد بزرگسال جوان از ۹ كشور دانمارك، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، اسپانیا، سوئد و بریتانیا تمركز كردند.
آنها دریافتند كودكان مبتلا به آسم فعال و خس خس سینه دو برابر كودكان فاقد آسم در معرض مبتلا شدن به چاقی هستند. همینطور كودكان مبتلا به آسم كه دارو مصرف می كردند با قوی ترین ریسك مبتلا شدن به چاقی روبرو هستند.

1397/07/27
18:52:15
5.0 / 5
4855
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک